20 Các câu trả lời

VIP Member

Masa checkup baby dulu baby taknak bergerak..tidor je..doc suruh keluar kejap and datang semula after 15 mins. Caranya : 🌸 Jalan laju-laju / lompat untuk gerakkan anak 🌸 Minum benda manis yang sejuk (saya minum betul-betul 5 minit sebelum masuk bilik doc, terus aktif dia bila scan..hehe)

Saya kalau lepas makan, atau pun baring. Aktif dia bergerak 😍 Ada sekali masa tgh rehat waktu² ptg tetiba tengok perut bergelora. YaAllah terujanya 😍

Selalu saya baring baru baby kick²😂.. kalau x baring jarang sangat la nak kick² ni😅.. nampak sangat baby suh ibu dia rehat 24jam xyah buat apa😬..

VIP Member

Baru nk masuk 4 bln. Dari ari tu i and husband mmg duk ckp setiap kali husband i p krj, masuk dlm bilik. Pegang perut and lain-lain lg. Selain tu

Yess, kalau bernasib baik boleh rasa sebelum masuk 5 bulan. Dalam 18 week 😊 kalau you dah 4 bulan lagi dua minggu.

VIP Member

Sy makan bnda manis..dan sejuk2 fresh..mmang brgerak..atau sy goyangkan sikit perut..😅😅

Makan + minum air sejuk. Selalu Kalau nk check baby kick saya kena makan baru dia kick.

Awal lg.. nak rasa gerak atas 5bln.. tulang bby masih lembut so gerak pun x kuat...

VIP Member

Mnum air sejuk n cuba baring mengiring nti lama2 akn ada pergerakan 😊

kalau sy.. sy gosok2 pert.. brg mengiring.. mkan pun baby da gerak2..

VIP Member

Lps 5 bln kh atau tetap 5 bln kh i and husband i blh dpt rasakn

Câu hỏi liên quan