24 Các câu trả lời

Saya tak galakkan mandikan bayi di air sejuk walaupun todlers..sbb nanti sakit tulang, rasa demam, cepat selsema, sakit urat, bukannye mereka pandai terangkan pada kita pun. Cuba pasang air shower panas dan set suam senang nak mandikan mereka. Sehari sekali jer mandikan mereka unless perlu dua kali tgk situasi mereka kotor ke dan cuaca..baru consider... Tp lepas mandi dgn air suam bayi itu, saya akan letak sedikit air paip mcm memercik dgn tangan ke tempat kemaluan mereka sebanyak tiga kali, mereka akan jerit sejuk, itu hanya utk bagi mereka rasa ada air sejuk kit...tapi tak kerap tgk cuaca. bayi ni sgt sensitif, jika jatuh sakit, ibu juga yg merana nanti..jd btr jg dgn sgt teliti .. tapi bila dan berbulan tiga gitu saya akan basuhkan poo poo mereka dgn air paip drpd pakai wet tisu. Wet tisu hanya perlu pakai sewaktu emergency kat luar.

mcm sy mandikan air suam je dulu.. kalau direct air sejuk tkut bdn xtahan .taknak ambil risiko kalau tiba2 demam selsema. dah satu keje pening mcm mana nk setel sakit lain pulak dtg. tp kadang tengok bby jugak. ada bby dia suka mandi . kne air sejuk lgi lena dia kt tgn kita. ada bby kne sikit je dah melalak mcm kne dera. ada org dia mndikan direct paip,tp skejap je .cepat2.. pastu trus balut bdn bby. ikut pada sis n ikut pada ketahanan bdn bby. kalau tengok badan dia jenis semangat, rilex2 je kne air sejuk,boleh laa.. ank sy bru letak bontot dah melalak. tunggu 6 bulan ke atas atau setahun la kot bru mndikan direct paip. takde salah apa pun.mcm sy ckp ikut pada sis dan ketahanan bdn bby ok☺️

saya anak dah 3 , masuk 4 sekarang 22 weeks, dari anak pertama sampai kedua , 1bulan je saya mandikan die air suam, kemudian air sejuk, Sebb setiap kali mandikan air suam, anak saya lembik² susah nak tegak kan badan, last² 1bulan seterusnya saya bgi mandi air sejuk, cpt je die boleh angkat kepala , dan sebagainya la ,masa dalam pantang🥰 dan selsema batuk semua takde ..

kalau saya saya tunggu Dya besar besar sikit baru mandi air paip...takut Klau masuk angin badan menangis tidak henti...baby pon mau mandi air suam juga...tgok smpi skrg anak sy OKy juga mandi air paip...skrg umur Dya 1 tahun 6 bulan...Klau Dya mandi paip tu baru sejuk ohhhhh Dya bilang mulut nya jadi muncung lucu juga😅....

VIP Member

anak saya skrg baru 5 bulan lebih. sekali dua masa dia baru 4 bulan gatei tangan nak mandi air paip. tgk tgk esoknyaaa mesti dia selsema lpstu meragam je. badan dia boleh terima air suamm tu je. kalau poo poo ke pee pee ke baru saya cuci pakai air paip. trauma tengok anak bersin smpai meleleh hingus dia dulu.

betul tu.. better mandikan air suam sbb baby senang kena selsema kalau mandi air sejuk.

anak sy lagi seminggu nak masuk 6 bukan.. sy dah mandikan air paip biasa.. Alhamdulillah baby dah boleh biasa kan diri dgn air Sejuk.. Dan xde demam, batuk & selsema.. lagi Lena dia tidur.. mngkin cuaca skrg x menentu.. bila panas terasa bahang.. jadi mandikan je air paip.. bagi selesa..

umur kurang sebulan sy guna air paip start dengan kaki, slow2 naik ke montot sbb nk basuh bekas2 berak dia. lalu bawah air paip mengalir senang sikit. untuk badan masih air suam. pastu kepala air paip semula sbb mak mentua ckp bahagian kepala xelok guna air suam.

TapFluencer

Baby saya 2 bulan masih lagi mandi air suam cuma bila dia berak penuh pampers baru mandi air paip biasa . Kdg tak sempat nak mandi air suam air paip pun saya mandikan . Tapi kepala saya basahkan sedikit ja . Takut selsema .

TapFluencer

Hi mommy. Kalau saya anak saya umur setahun baru saya bagi mandi air sejuk. Sebab anak saya kalau kena flu lambat hilang so doc suggest mandi pun air suam atau mandi air paip yang jangan awal pagi.

boleh try mandikan dgn air paip biasa je.klu baby ok,xdemam.boleh je terus kn.tp bkn yg dlm pantang atau sbln 2.sy buat cmtu kt ank2 sy.3bulan bru try mnd kn air paip biasa