8 Các câu trả lời

kalau dr tak cakap apa2 itu tandanya normal lahh macam saya pulak ada sejarah anak 1st lahir bawah 2.5kg semalam jumpa pakar o&g untuk refer pasal bekas ceaser nak tengok dalaman bercantum ataupun tidak , alhamdullillah luka dalam elok cuma sekarang dr pakar dia nak monitor masalah berat baby pulak saya 35w 2.2 kg tapikan saya tak risau sangat sebab scan ni kadang tepat kadang tak dari pengalaman anak 1st dalam scan berat dia bukan main 3kg ke atas tapi keluarnya 2.44kg je tu yang sekarang ni dr pakar monitor betul2 ..

tulah pun , apa2 semoga dipermudahkan urusan kita yer 🤲

Saye 33 minggu berat 1.8kg je sis, risau juga sebab org lain ade yg minggu nie dah cecah 2kg+, tapi kat klinik saye pon takde juga kata ape2, 😅😅

VIP Member

Kalau doktor tak kata apa, then it's normal. Sebab ketinggian dan berat kita semua tak sama. Jadi tak boleh nak buat perbandingan.

sy 30w bby dalam 1.8kg cmtu je xsilap ..da refer pkar o&g ,bby sy xnormal ad masalah ..doc sarankan gugur🥺berat btul ujian ni

😘😘😘

time scan doc akan bgth baby normal atau tidak..sbb kdg2 ada risiko klu baby kecil tkut ada mslahan dgn pkmbgan baby..

TapFluencer

tengok baby growth dlm apps ni..

sepatutnya kene 2kg keatas

Doktor kata apa?

Jadi Puan tak perlu risau. Enjoy the moment. Kalau tak normal, mesti Puan dah kena refer pakar.

Câu hỏi liên quan