26 Các câu trả lời

Expert

Salam sejahtera puan. Untuk makluman anda, sememangnya kehamilan merupakan suatu proses atau fenomena yang bukanlah mudah. Pelbagai perubahan berlaku pada tubuh wanita hamil dan ini boleh menyebabkan wanita hamil mengalami gejala-gejala seperti sakit pada tubuh, lemah, cepat letih, mual dan sebagainya. Anda haruslah berbincang dan memberitahu pasangan anda tentang keadaan anda agar dia lebih memahami dan saling membantu dalam tugasan seharian anda. Anda boleh layari www.DoctorOnCall.com.my untuk mendapatkan maklumat lanjut tentang sebarang masalah kesihatan atau bercakap dengan doktor bertauliah secara atas talian. Terima kasih.

Layankan ja.. Kita tengah bawak anak dalam perut kita.. Depa suami tak akan faham kita preggy mcm2 kita akan rasa.. Bertabahlah.. Saya pun masa 12 atau 13minggu letih yang amat sampai kerja rumah tak buat.. Dan selera makan nasi kurang.. Sekarang Alhamdulullah tak ada apa..berasa cergas buat kerja tapi kena buat yang mana ibu mengandung boleh sahaja.. Selera makan nasi makin bertambah.. Tambah pulak baru balik dari klinik temujanji dengan nurse.. Alhamdulillah tak ada apa2.. Semuanyaa baik2 saja

Insya Allah.. Slow2

VIP Member

Biasa la tu sis. Memang cepat letih. Saya dah 9 weeks selera makan kurang. Nasi saya tak selera. Huhuhu. Lain orang lain rasa kan. Saya doa sis kuat selalu ye. Bab takot suami cakap kita malas tu, sis cakap je kat suami yang sis tak larat bukan sebab malas. Kadang2 orang laki ni diorg tak paham especially pertama kali. Yang penting kalau tak larat jangan paksa diri ye sis.

Sama la xlarat sungguh awal pregnant.. suami sy pon mula2 tk fhm😅 geram jek rasa.. bg dia mengandung bru dia tau mcm mana rasa.. nasib baik skrg dia dh fhm.. agaknya perut dh besar bru nk tau org mengandung cpt penat kot.. skrg ni, kain baju berhari2 tk dilipat pon ok jerr.. balik keje tngok rumah tk smpt kemas pon, xbising2 mcm awal2 dlu.. 🤭

Sama macam saya, dari awal pregnant sampai skrg 14 week, asyik nk tdo je. Bangun lapar makan dan sambung tido. Masak kdg2 je yg xbau kuat sgt contoh mknn breakfast. Yg makan utk lain2 beli kedai. Nasib baik suami jenis faham. Siap suruh tdo lg 😂

Lepas ni saya kena try cakap dengan husband .. saya Jenis diam tak share . Baring je lah sebab mual

Kena cakap kat suami apa yg kita rasa. InsyaAllah dia faham. Sy pun macam tu sekarang. Penat tp tak buat apa pun. Pening mual. Mood kita pun berubah. Lapar selalu. Makan muntah. Haha. Normal untuk 3bulan kebawah. Dun worry k ❤️

Thank you .. Bila anak first ni Kita nak cakap macam mana Pon tak reti .. dengan mood tak menentu .. tiba2 boleh nangis

yep.. normal.. ermm trjadi sbb pmbawakan.. lain org lain.. lain bby pn lain.. so sabar je la.. rajin2 share kt fb pasal pregnant ni.. process, perubahan, doa2 suami perasan dan baca post tu.. 😊

🤗🤗💕💕

Haah normal..rasa lesuuu je badan. Kdg tidur dah cukup pun badan rasa letih2 lg. Bab mkn bnyak pun normal. Don't worry to much. Just enjoying the pregnancy journey k. 😊

Thank you .. sebab saya first time .. kebanyakkan masa saya menangis .. Tanya kenapa jadi macam Tu huhuhu

normal je sis..lg penat bila ade morning sickness..nk mkn muntah,bau dpur muntah,bdn mmg rse pnat sgt..nk bsiap pkai bedak pn xlrat rse...enjoy je..😁

Bestnya nak pakai bedak .. saya nak pakai tudung sarung je sekarang ni hahaha

VIP Member

Slow talk dgn husband sist tentang mommy2 preggy spya husband faham keadaan kita..dan sy pun mcm sist..lemah gemelai masa awal trimister...😌😌

insha'Allah . Untuk setakat ni hanya mampu nangis tapi taktau nak cakap kenapa .. huhuhu . Rasa pening mual lapar tanpa sebab

VIP Member

Ye sy pon mcm sis slalu je rse lapar, berbulan juga mkn kt luar x masak kt umh😂 alhamdulillah suami jenis memahami , 😂

Bestnya .. saya nak makan dekat luar Pon Susah . Taktahan bau

Câu hỏi liên quan