12 Các câu trả lời

Waalaikummussalam..susu apa pun boleh di ambil ketika mengandung..untuk pengetahuan ibu2 susu apa pun yang kita ambil perhatikan label makanan yang disediakan..tapi susu yang dikhaskan untuk ibu2 mengandung ada pertambahan dari segi vitamin untuk perkembangan bayi kita..jika takut pada kandungan gula yang tinggi atau takut terkene diabetes ketika mengandung boleh rujuk pada dietetion makanan cara pengambilan yang betul..tiada masalah untuk ambil susu anmum ketika mengandung..saya merupakan pesakit dm2 sebelum pregnant dan mengambil susu anmum materna mengikut cadangan dietetion..alhamdulillah tiada masalah kenaikan gula dalam darah..

Seingat sy Tak da Pula doctor larang klu nak minum .hehe..boleh ja..lagi bagus..klu x boleh minum susu Ibu hamil, mmg Ada mention dekat tin susu tu " not suitable for 1st trimester" or something ....Masa scan 8 wk, doctor pun suggest minum susu Ibu mengandung 3 gelas sehari. Hehe.apapun, boleh refer dgn doc sis

Minum apa2 susu tapi jangan minum susu yg dikhaskan utk ibu mengandung. Last time saya kena tegur dgn pakar pemakanan. Dia tak bagi minum susu khas ibu hamil tapi tak bgtau kenapa. Ada la tu sebab2 dia & taknak kita risau. Dah tahu preg terus je minum susu apa pun fenleaf ke nestle everyday ke

Boleh je minum... Sy minum anmum maternal sjk 8 mgu kandungan smpi skrg nk msk 20 mggu.. Doctor sy suggests kn anmum sbb gula dia dh di kurangkn... Sy obesity so far gula sy x tgi.. Sy pass mgtt bbrp mgu lps...

Dah boleh minum. Seawal mungkin. Tapi saya jenis tak sesuai susu ibu mengandung. Minum je muntah. Nasib baik dapat tester je. Hihi

Minum susu seawal yg boleh... Tapi elakkan dulu susu kambing, sebab panas, takot badan tak tahan..

VIP Member

Waalaikumsalam. Boleh dah minum susu. Tp anmum gula tinggi. Doc tmpt sya x galakkn sgt.

rmai mnum susu fresh.. drpd mnum susu maternity tu.. kndungan gula tinggi.. nnt ade kncing mnis plk..

VIP Member

Dh blh dh sis..try la frisomum...enfamama ke or etc... Mcm sy minum frisomum

VIP Member

Boleh jer minum takda masalah, kalau tak serasi baru tuka susu jenama lain

Anmum tinggi sugar.....try susu lain @ fresh milk

Dutch lady boleh kan..

Câu hỏi liên quan