11 Các câu trả lời

Sama la sis . Smua tak boleh telan . Kadang air masak pon tak boleh telan . Habis lembek badan . Call mak . Mak ckp enjoy je nnti hilang sndiri bila 3 bulan . Hm kitonyo manjo . Baru 6minggu nak tunggu lagi 6 minggu hmmm

saya dah 10w tgah alami tak lalu makan..kadang tu terpaksa telan jugak.. muntah tu takde la..cuma saya selera makan kurang..nak makan buah2 je..rasa loya,pening dan badan lemah sikit buat keje benti kejap pastu sambung balik..

smalh sya dh 8weeks...tpi trpksa telan ..klau tk gastrik dtg blik🥲klau sya tk selera mkn nsi sya mkn roti ngn mnum susu..or mkn bun..kdg mkn sayur je sbb ayam dging sya tk blh telan jgk😭mkin nk muntah

trimester pertama memang macam tu awak. Its Normal. Sy dulu bau nasi pn tak boleh, telan je muntah. Kadang meggi je boleh, atau bihun. Terpaksa. Nanti dah masuk 4 bulan semuanya ok. Sabar yaaa momiess

saya makan nestum

Sama sis , saya masuk 6w tkleh makan nasi habis spinggan jadi mual tp tk muntah.. try mkn benda lain pedas sikit je terus ke tnds 😆 jd bdn lembik dahhh risau

Sama laa xde selera mkn.. Saya akan cuba paksa mkn selagi x loya/muntah.. Paling teruk makan buah2 citrus je yg boleh huhuhu

sama...saya ni dah 3 minggu dah kot tak makan nasi tp sy makan bubur nasi mcd yg takde sayur tade benda² yg bau kuat

Sy masa mula2 tahu pregnant 4w mcm tu semua tk boleh masuk . Bila dah masuk 7w boleh tpi muntah balik lpstu 😂

sama sy wlpn dh 8mggu pn msih lg rsa pning mual pstu xleh berbau bnda2 yg x mnyenangkn msti nk trmuntah

sama la sy start dr 5week tk selera makan..bau nasi pn busuk..now dh 9week still sama

Câu hỏi liên quan