69 Các câu trả lời

Biasanya kita kene minta nasihat doc..klu ia memudaratkn kndungan better dont..byk jer yg abaikan nasihat doctor dan akhirnya myesal xsudah.mcm kes saya masa ramadhan baru2 nih doc xbg sy bpuasa wlupun masa tu kdgn dah 3bulan patutnya boleh jer..tp dsbbkn sy hamil kembar jd doc kata nanti kesian kat ibu n baby..so for me better mnta advice kat doc..klu kdgn x bermasalah shud be ok.. mcm tu jugaklah klu tgh mnggu hari nak bersalin..xdigalakkan utk berpuasa..sbb masa nak bersalin anytime so kita kna ada energy utk push...jgn sbb xnk ganti puasa kita abaikan kesihatan&keselamatan kita..itu dah salah tu..😊

sebenarnya bukan ikut mampu ke or tengok ketahanan dan kesihatan ibu. mengandung tu tengok kandungan. setiap hari kandungan tu perlukan nutrisi dan makanan yg secukup utk perkembangan. kalau ibu berpuasa anak pun tak makan kan??? skrg ni ramai bayi lahir2 dah ada masalah kronik. fikir la dulu ibu2. jgn fikir pasal kesihatan badan kamu. fikir kandungan kamu tu. mengandung tu 9 bulan je. lepas berpantang tu puasa la. tak salah pun. maaf la. ini pandangan sy je.

VIP Member

Ikut pada diri ibu2 semua. Yang penting kena yakin + kuat ,fikir positif banyakkan doa. Insha Allah,Allah mudahkan sbb yang lebih mengetahui rahsia didalam adalah Allah. Jd minta Allah jaga.😊 bila kita kuat insha Allah baby pun ikut kuat.♥ semua atas diri masing.🤗 tiada paksaan. Islam itu mudah dan indah. #bincangTAP

InsyaAllah ini yang sebaik-baiknya 🥰

VIP Member

Depends kt mommies sama ada mampu atau tak. Juga depends sekiranya ada masalah kesihatan. Mcm sy hr tu, alhamdulillah dpt puasa, skip 6 hari je sbb terlampau lapar. Yg penting masa sahur mkn byk terutamanya mkn kurma dan susu. Mkn lebih byk semasa sahur tu sunnah sbb nk bg tenaga utk kita puasa sepanjang hari. #bincangTAP

Alhamdulillah. Terima kasih atas perkongsian ya puan🥰

Depends.. Cuba dulu klu xbole baru jgn puasa.. Mcm sy dlu last year sy dah mcuba utk bpuasa tp bila puasa baby lgsg x bgerak.. Allah je tau betapa risaunya sy mse 2 menangis2 dah.. Siap kena mara dgn mak lg.. Alhamdulillah nasib baby xde ape2.. Xpela at least sy dah mcuba puasa..

Betul. Kita diharuskan berbuka jika kita risau kan bayi dalam kandungan. Alhamdulillah jika semuanya baik-baik saja puan dengan bayi🥰

bagi sy lah ikot pada ibu n baby dlm kandungan...Klau MCM sy ada gdm..MMG tak boleh lah..dpt PON puasa separuh hari je...pernah puasa 1 hari..lagi 5 minit nk berbuka sy dh muntah2 bdn dh lembik😔 Alhamdulilah lh baby tak ada apa2..

boleh..sy suka sgt berpuasa time mengandung.. alhamdulillah anak pun sihat..bagi saya Allah yg jaga anak saya dari dalam perut sampai dia dewasa nnt..sy berserah je pada Dia..yakin seyakin yakinnya

Boleh kalau diyakini okay, diluluskan doktor apa semua. Ini pun sebab wajib. Tp kalu pose sunat, sy sendiri xkan buat. Kne tgok priority. Byk lg amalan lain boleh buat. Yg penting si kecik sihat 😊

saya pernah tanya nurse, dia kata boleh. cuma bila ada tanda2 mcm menggigil n tak boleh teruskan, berbuka. harini saya first day berpuasa. doakan saya boleh bertahan.

InsyaAllah puan. Jangan lupa minum air lebih dan amalkan makan makanan sunnah ya. Semoga dipermudahkan segala urusan puan dan bayi puan amin🥰

atas badan mummy n keadaan kandungan jg...Saya pernah dah cukup bulan dlm Ramadhan pegi checkup jantung baby tinggi sgt..so doktor advice bbuka puasa baru normal heartbeat baby