11 Các câu trả lời

Pengalaman saya klaw ikot org2 tua pkai je slagi muat barut tu..slain takot ank kembung perut ank pun xbuncit nnty"org tua2 ckap".. ank saya smpai 5bulan masih pkai lagi klaw time sejuk..klaw sis takot jdi ruam panas,jgan pkaikan waktu panas/berpeluh..pkai time sejuk je..

Ank sy dari lahir smpai skrg da 1 bln 4 hari, x pakai barut.. Alhamdulillah baby ok xde kembung perut ke atau meragam... Bedung pon x pkai da cuma pakai 2 minggu masa awal bersalin lepastu x pakai da sbb tgok dia tido nk bebas.

saya pon sama la baby saya kejap pakai barut kejap tidak..bedung pon rasa nya x selalu. sbb kesian tgok anak saya. umur dia dua bulan dh pandai nak tido angkat ketiak dia.. rasa bebas agak nya

VIP Member

waalaikumsalam..bleh sja sist..anak sy seminggu je pkai bengkung..lpas sy xprnah guna lagi..smpai anak mw setahun pun xprnah dah guna..smpan dkt almari utk anak kdua nnti😆

ank sy masuk 1 bulan lebih xpakai dh. dia rimas, panas . xselesa nk tido. cuma kena rajin urut kalau dia kembung and payah kentut.b

VIP Member

Bengkung ke barut? Bengkung untuk ibu. Barut untuk anak. Boleh je kalau x pakai barut. Tapi takut die kembung je la

boleh anak sy dalam hari je guna tu pn kdg2 ..sis cuba dulu klau baby x mragam kembung ke apa boleh je x pkai kn..

VIP Member

takpe.. baby sy dulu pon kjp pkai kjp tak. cuaca panas, baby tk selesa. cukup pkaikn baju, n sapu kn mnyk angin.

walaikumusalam. tak pakaikan barut. sebab doktor bising takut kena ruam. hari bawak baby checkup dh kena marah

Saya tak pernah pakaikan sebab saya tengok macam rimas😂 Alhamdulillah🤲🏻 baby sihat je.

Câu hỏi liên quan