18 Các câu trả lời

Saya pack je mcm ni awak, cuma saya asingkan beg baby & beg mummy. Dlm beg mummy keperluan mum. Dlm beg baby ada 2 ziplock set baju labour/day one etc tu. Tp saya lebihkan pampers & letak wet tissue tepi beg. Saya pack juga baju dlm ziplock lain yg sampai hari 2-5-extra tu tp letak dlm kotak kat bonet. So kalau nk guna, minta je husband bawa naik wad esok2, at least husb tkyah balik rumah incase kita perlu baju baby yg lain. Kalau tk guna kat hosp, guna je la kat rumah semula nnti. So pack je, tk perlu bawa semua masuk labour room/wad. Sekian dari saya yg belum pernah ada experience labour room 🤣

InshaAllah dipermudahkan urusan kita. Takpa kalau mak yg tolong pun, letak je dlm kereta yg lebihan tu nanti2 mak boleh ambil dlm kereta je yg kita dh pack. Sebab kita tktau baby warded/boleh keluar skali ngn kita atau tak. Get ready~~ hehe

Bawa ja awak, lagi klau klau hspital tu jauh drpada rumah.. xde le penat suami nak ulang alik bawa.. janji muat almari tu, slalu diorg bsing klau barang letak luar dri almari sedia tu.. nurse hspital ada jgk tgur , kamuu dah rupa nak pindah sini 😂 penghulu hspital ke pun.. tapi diorg melawak ja la, sbb masa tu kena tahan smggu sbb saya ibu hamil risk, dalam pantauan aritu.

Terima kasih semua, semoga dipermudahkan urusan semua jugak 🥰🤲🏼

saya ada juga tgk posting tu,barang pon da simpan dlm keeeta ,bagi saya okay je yg brg nak bawa p LR tu saya asingkn baju +pampers letak dkt handbag ibu..yg lain biarla duk dlm bag baju diam2 ..xdelah kita duk belek2 baju smpai kebawah beg haa snng klo da packaging ziplock..tu pendapat sy ..xtau lah org lain.saya tunggu hri nak bersalin je ni..

Sama la saya 36minggu berapa hari dah, semoga dipermudahkan urusan bersalin kita 🥰🤲🏼 ingatkan saya ja baca, saya jenis bila baca saya nak tau jugak yg lain reaction macam mana, saya masih teruskan dgn ziplock tu

Wkmsalam sis, tak salah pun klau nk pack brng mcm niy. Lgpun beg niy utk kita kt wad. Suami yg hntarkn nnti. Sya tk psti utk hospital yg sis nk g tu kat LR perlu ape. Tp kt HSI Johor, kt LR cuma bwk pampers utk bby jer. Brng lain tk prlu. So beg nnti suami akn hntarkn msa kt wad. Jd tkde isu mcm mna kita pack brng kita. 😁

Saya pon ada baca yg tulis bila di labour room depa mintak pampers saja sbb pakai baju ka bedung yg hospital punya

bg sayaa takperlu bawak pon baju banyakk . baju nak pakai balikk . baju baby 2-3 mcmtu je . spairkan beg kat rumah lagi satu . takot anak admit wad . time tu suruh husband bawakkan . sbb nnti kitaa pakai baju pink hospital tu . baju pink tu ada banyakk so kitaa buleh tukar 🥰

Saya bawak baju saya sehelai dgn kain batik, pad maternity, disposable panties, pad jenis pant, barang mandian, sweater, kalau yg baby saya bawak pampers 10pcs, baju baby 3helai, tuala, wet tissue tu ja, nampak banyak sbb pakai ziplock tu 😂🤧

TapFluencer

pnglmn sy, sy still letak dlm ziplock. cuma nya bila time kena tolak LR, sy ada beg lain. meaning that dlm beg tu cuma letak brg2 peribadi, panties, pad, sepasang baju bby dgn pampers sahaja. brg day 1 semua tu suami pass kemudian bila sy dh tolak ke wad

Tak lama dah tu, saya pon due oktober 12/9 ni baru cukup 37minggu, first time rasa takut pon ada tp banyak cakap pikiq yg positif jangan pikiq bukan2, contoh macam ada yg cakap minum air gula selalu muntah, saya minum macam org dahaga alhamdulillah tak muntah

Terima kasih semua yg menjawab, saya masih teruskan memakai ziplock ni cuma saya kurangkan kuantiti barang yg saya letak supaya ringan sikit 😅 semoa dipermudahkan urusan kita semua bersalin nanti amin 🤲🏼🥰❤️

dah takde keje lain ke misi tu asik nk marah org je. suro dia duduk rumah je xyah kerja😅 ni pun kira dah memudahkan juga.. xde la dy duk terkorek korek beg awk cari pakaian

Mungkin tu tempat lain kot, sbb saya baca di fb group, sbb tu saya jadi macam eh nak kena buang balik ka, penat dh pack, jd benda saya tak buang sbb kawan saya kata dia pon buat macam tu jugak tak kena marah pon

saya letak baju baby + 1 pamper dalam ziplock untuk LR. tapi kalau tak boleh buat macam tu.. jadi kena but macam mana ye.. sebab kita nak mudahkan nurse nanti ambilkan 😅

Ya saya buat macam tu jugak, yg day 1 2 3 tu ja saya tak buat, saya bawak yg labour room dgn going home ja, dgn barang saya, mungkin yg saya baca tu dia hospital lain, saya tanya kawan saya dia buat macam tu ok ja tak kena marah lega tak jadi buang 😂

dulu msa ank 1st buat mcm nie.. 2nd pn sya akn buat gini... dia nk marah biar la... kite nk mmudahkn urusan mmasing... bnda simple nk guna ambk.. xguna smpn jew blik..

Kan saya buat macam tu sbb saya first time, jd saya taktau, saya buat ikut susunan ja tp bawak yg labour room dgn going home day 1 2 3 tu saya tak bawak pon selebihnya yg tu extra baby dgn barang maknya