11 Các câu trả lời

tahniah sis❤. test upt menganggarkan usia kandungan melalui bilangan hcG dalam air kencing. saya pun pernah cek seawal 6 minggu sbb saya test upt dan line kedua sgt kabur dan saya agak yakin saya pregnant badan saya rasa lain mcm. xmcm slalu huhu. masa tu x nmpk apa lgi. doc minta saya dtg scan semula selepas 3 minggu dan bila da nmpk kantung baru saya buka buku pink. yg saya boleh nasihat, mcm doc saya advice dulu. mkn folic acid(penting), jgn angkat berat. rehat cukup. susah nk tau exactly berapa usia kandungan melainkan dah start nmpk baby n heartbeat. tang tu doc dah boleh ukur utk anggaran usia. take care sis.

ty syg.... hope nanti baby saya pun dah nampak heartbeat

Clear blue digital ni, result yg kluar tu tambah lagi 2weeks. Mcm sis 2-3weeks clearblue digital, means 4-5weeks dah pregnant. And know that semua tu anggaran shj, plus Kalau period irregular boleh la guna sbg penentu bila nk gi scan balik. Kalau ikut most preggy mommy dekat app ni, kdg awal sgt gi scan Takut xnmpak, Kalau xda apa2 risiko boleh tgu smpai week 8 baru gi scan. Jarang2 org yg gi scan time week5 dah nmpak kantung. Some, sampai week 8 pun ada lg yg xnmpak. So Kalau xnmpak lg, jgn risau sgt, keep positive and just repeat scan selang seminggu dua. Atau ikut je doc suggest mana2

ty my dear bagi semangat 💕💕💕

sama la. saya pun period ting tong. 1.1.2022 dapat result macam ni. excited punya pasal 3 hb terus ke klinik. scan kosong lagi. dr kata baru nak jadi. 17 hb sekali lagi pakai digital blue.. tulis preg 3+ maksudnya ada pertambahan minggu. maybe baru 5 minggu macam tu. scan 5 minggu masih tak nampak. sekarang saya tunggu sampai 10 minggu baru nak scan balik. sebab ramai moms kat sini nasihatkan nak scan baik 8week ke atas. tapi selang 3 hari saya akan pantau upt

sy last priod 31/12 ikut kiraan da 4mgu 2 hr..tp cek -ve tp simptom2 ngndung ada ..nk tgu smpi ujung bln nie...nk g klnk tkt kecewa

Tahniah... Alhamdulillah... masa sy aritu naik 2-3 jgk.. tp ade code dia kan kat kotak.. cuba cari.. tp sy scan 2 mggu lepas tu 5 week dh.. ada kantung je.. janin nmpak masa 7 week gitu..pape pun jaga diri.. jaga mkn & kesihatan.. bykan rehat.. jgn buat keje berat2.. tidur yg cukup..

Sama2.. fighting 💪🤗🤗🤗

Sis boleh tunggu lagi 2 3 minggu dalam 6 minggu biasa paling cepat untuk nampak kantung, saya pergi masa 4 minggu pun dr sruh balik dlu jaga diri lepas datang semula. Klu dlm tempoh rasa senak2 tu biasa dr kata, asalkan x de bleeding okay

ha ah pastu dia lenguh2 bdn sakit pinggang kan... ty my dear bg semangat 💕

2-3w clear blue bersamaan 4-5w kandungan seingat sy..boleh tunggu 3-4w lg utk scan confirmation..sementara utk scan tu..jga dri baik2..jgn buat kja berat, jgn lasak.yg pntg jga mkn..

i will my dear ty bg semangat 💕

Sebelum pergi scan jgn skip mkn folic asid sis. Baik utk tumbesaran baby. Sebelum nk tunggu. 8 minggu keatas nk scan

ty my dear i will 💕💕💕

Sis. Seriouslah tak period setahun? Dari 2020 sampai 2022 bru period?

ya betul2

4-5minggu.. apa yang keluar kat clearblue kena tambah 2weeks

ty sygku 🥰🥰

Saya pulak suka makan manis masa pregnant keluar baby boy😊

klu x suka makanan manis baby girl ke?? sbb saya x suka manis