43 Các câu trả lời

Sy pon x muntah2..cuma suami je yg mengidam itu ini sebelum dpt tau sy pregnant..sy xda tanda2 pregnant pon..tu cuma tanda2 je..xsemestinya ada..cuma lenguh2 pinggang dan letih dr biasa je..dan x period on time mcm biasa..buat pregnancy test 2x,memang clear +ve..Alhamdulillah skrg usia kandungan nk masuk 3 bulan..makan xda alahan sgt..sikit2 tu ada..syukur x mcm org lain sampai perlu warded.. saudari jgn risau..kalau positive,nk confirm,jumpa doktor terus..InsyaAllah dpt berita baik 💪🏻😃

Trimah ksh sis

Tak semua org ada alahan morning sickness.... sama macam saya, saya last period 10.07.2019, lepas julai , ogos, september 2019, period saya langsung tak datang, saya pergi check up, doctor cakap saya mengandung 3 bulan 1/2.... Saya mengandung lepas 4 tahun 6 bulan .... ada masa nya akan ada perubahan dalam mengandung, macam badan gatal tetapi kalau boleh elakkan gatal. Kalau gatal jumpa doktor....

Sye 3thun menti buah hati harap x la kecewakn hati

Sama mcm saya tapi saya punya upt 1 terang jelas stu lagi kabur last period 8/1..alahan muntah xde,rasa letih,rsa senggut pun ada,skit pinggang..nk makn nsi xboleh teln selma sminggu..mual² ada..kpla pening,dn skit ada..hujung bln ni check lgi upt...hope jelas lah dn boleh buat buku..sama² kita doa ye..moga kite diberi rezki mnjdi seorg ibu🥰

Sama macam saya sis. Saya last period 27/12. Mmg tak rasa nak muntah or alahan teruk2. Cumanya sakit pinggang, sakit perut mcm senggugut je. Semalam pegi scan doc cakap tak nampak lg,cuma nmpk kantung je. Sbb kecik sgt. Jaga dri sis. 😍

Sye da nk msuk 20w, alhamdulillah mmg tak pernah ade ape2 alahan mengandung. Sye makan selera je takde muntah2. Hanya pening kadang2 and sakit tapak kaki mcm tu je. Alahan ni depends sis tak smua org kena. Klau x kene beryukur la kita hihi

untung nyer mommy . hhe

Tahniah sis. Sy start alahan 4weeks sampai la skrg 7weeks dah. Masih lg muntah2 mkn ape pon tak lalu. Semua rasa nak kluar balik je. Untungnye sis takde alahan. Tp takpela demi baby tercinta ni sy sanggup lalui semua ni.

Kalau xda alahan syukur alhamdullilah.. if still was2.. Tanya org yg pakar... Utk check kandungan.bukan nak menakutkan.. Penah juga pregnant.. alahan tiba2 hilang.. rupanya yg dlm perut mengecut.. Dan heartbeat ilang...

tahniah sis pregnant... mcm saya la dulu xad ap2 alhan pn smpai la skrg dh 28w dh.... yg ad pn kuat makan je bdn mkin gmuk huhu... bsyukur sgt xad alahan truk2... jd cm tu blh bhnti krja jdnye... huhu

Sy pun xda alahan pun time mengandung. Alhamdullilah. Cuma bila maauk trimester ketiga start sakit pinggang, bengkak kaki, kebas jari tangan, sakit bahgian pelvik.

VIP Member

Saya dari awal preggy sampai lah 7 bulan ni takda alahan langsung sis. Sis kena bersyukur sbb takda alahan. Kalau tak seksa sis nak ulang alik toilet sbb muntah 😂

😊😊😊

Câu hỏi liên quan