28 Các câu trả lời

Dulu doktor ada lah bagi saya ubat macam ni sis. Tak tahan lah kesan sampingan dia kuat sangat. So saya cuba amalkan jamu je sebagai ubat kuatkan rahim. Alhamdulillah sekarang dah double line and get ready sambut orang baru dalam keluarga

Saya amal ubat kuat rahim ni je awak. Masa dapat tu terus makan duphaston 4biji serta merta, bersyukur sangat sebab dapat bekalan ubat yang banyak, berdasarkan pengalaman dulu dapat duphaston 5biji je. Now tengah sarat mengandung

nk tnye sis lps mkn hari pertama 4 biji trus hari ke 2 mkn 1 biji sehari ke

Memang selalu ubat kuat rahim yang doktor bagi ialah Duphaston. Ia digunakan secara meluas untuk masalah endometriosis dan juga masalah kesihatan wanita lain. Ubat ini mengandungi hormon progesteron.

VIP Member

Doktor kebiasaanya akan memberikan Duphaston sebagai ubat kuatkan rahim. Di sesetengah negara Duphaston telah pun diharamkan. Oleh itu, kaji semua pro & cons sebelum mengambil ubat sintetik ini.

biasanya duphaston (sejenis hormon) biasanya akan diberi oleh farmasi hospital sebagai ubat kuatkan rahim & disamping ambil suntikan (saya ambik ubat makan & suntikan utk kesan maksima).

Kakak saya gugur anak kedua, doktor memang bagi ubat tu sebagai ubat kuatkan rahim, Dia cakap boleh consume sekali dengan vitamin C n asid folik. Tapi kena rajin amalkan n xboleh skip

Setahu saya tu je lah sis ubat berkesan untuk kuatkan rahim. Selain tu, jangan terlalu rajin dan lasak bila buat kerja rumah. Paling penting tak angkat barangan berat

Kalau saya, memang amal ubat tu je sis lepas gugur tempoh hari sebab nak kuatkan rahim untuk pregnant semula. Saya jaga pemakanan dan selalu buat senaman ringan di rumah

Expert

Yang saya tahu ubat kuatkan rahim Duphaston Dydrogesterone jelah. Ia mengandungi hormon progesteron sintetik dan biasanya diberikan dalam bentuk tablet untuk ditelan.

VIP Member

Ubat kuat kan rahim tak boleh makan tanpa nasihat doktor. Sebab bahaya pernah terjadi pada kenalan saya baby susah nak keluar sebab uri susah nak keluar

Câu hỏi liên quan