19 Các câu trả lời

VIP Member

Normal tu sis. Sama macam berat anak kakak saya. Baru je bersalin pagi semalam on 33 weeks, baby premature. Berat 1.8 kg. Tak sangka pulak kakak saya bersalin awal sangat. Tapi sepanjang dia pregnant, masa scan doktor kata baby dia macam besar. Jadi saya tak pasti kalau2 1.8kg on 33 weeks tu di kira kecik atau tak. Mungkin juga baby kakak saya besar masa dia early pregnancy. Apa2 pun semoga sis dipermudahkan urusan bersalin nanti ye. Doakan kakak saya dan baby dia juga. Baby dia kat nicu sbb lahir tak cukup bulan.

Semoga dipermudahkan urusan kakak sis.. semoga kakak dan baby sihat walafiat 😊

VIP Member

Normal sis , ank first sye 3kg girl, ank 2nd 2.95kg girl, ank ke3 kluar 3.26kg boy tu pun da seksa tpi nsib baik xde koyak xjhit pun sbb ikut arahan doc ble nk teran , tpi time contraction dtg trus teran , stop ble contraction xde 😂 ahahah rse mcm teran taik besar .. tpi time tu dye kluar xsilap 37-38minggu awal jgk la dri kakak² nye👌 semoga sis dipermudahkan bersalin 😁

Sis. Kita sama. 33 weeks 1.8 kg. Risau tapi yelah nak buat camana kan. Doa banyak2 & think positive. Doktor pakar scan 34 weeks 1.9kg. Doktor takde cakap apa2 yg negatif pon. Alhamdulillah. Btw stay healthy moms, & makan makanan berkhasiat. Susu jangan skip. 😊Semoga kita dipermudahkan Allah. Aaamiinn yaa rabbal alaminn.

Aaamiinnn3. 💗

Xyh la nk ank besar2 sgt dlm rahim..ckup 2.5kg dh ok dh tuh..kluar pon xde la azab sgt..klo baby besar mesti kne czer..better branak normal..xpe nnti dh kluar kite jge la dia smpai besar..npk sndri dpn mata kn..

Yes stuju sgt

saya 35week 1.8kg.. doc kata tak sesuai berat dngn umur.. Tp doa yg baik2 je sis. Smoga masa melahirkan nnti berat bdn baby atas 2kg lah, aameen. Smoga dipermudahkan segala urusan kita ya mommies2 sekalian ❤️

Insyallah amiinnnnn.. semoga dipermudahkan urusan kita 😊

Ckp je kat dorg, "nak besar mana? doktor ckp ok, dia pulak memandai", hahaha, geram tau org ske cm tu.. berat normal la tu awak sbb dia ada range dia around 1.9kg cm tu.. don't worry k...😊

Hahaha..abaikan je..ckp je.."oo..ye ke?", Abeh cite..dorg tu kan "doktor" hahaha..sabar je la..

Nanti dlm bulan ke 8/9, baby dlm rahim ada satu or dua minggu tu berat dia akan naik mendadak. Jgn risau sis. Sy dulu pun mcm sis, last2 baby sy keluar 39w berat 3.18kg.

Ohhh mcm tu ye.. okey sis. Tq share pengalaman 😊

saya tak percaya berat masa scan sebab time preggy scan 2kg ++ je. tpi bila bersalin 3.5kg. haa amek 😅. tgh tunggu second baby ni mcm mana pulak 😊

HANIKASRON : kan? haha. MOMMYTOBE : due 24/3 tengah tunggu hari je ni. tengah pujuk baby keluar sebelom due 😂. 37 weeks 5 days scan berat 3kg tapi mmg tk percaya rasa macam lagi besar sebab perut besar benauu 😅. btw ameen. tq yee 🤲

Doc kata ok, ok la tu dik... Biarla kecik dlm perot. Lebih baik drpd baby besar. Nak keluarkan payah woo.. Biar baby membesar lps kluar..

Betui kak.. yg penting bby sihat,proses bersalin mudah.kann..

sama cam sy .. skrg dh 38 weeks .. bila scan lgi dh 3kg .. jgn risau nnti berat akn naik .. insyaALLAH