8 Các câu trả lời

Xboleh nak normal ye, sebab luka kat dalam belum sembuh lagi masih fresh darahnya tu otot2 kat dalam nak teran normal mmg sgt sakit. sebab tu nak x nak kena czer jg. Ni bukan pengalaman sy tp pengalaman kawan sy, mengandung balik gap x smpi setahun, anak kedua mmg kena czer katanya.. sebab tu dr pesan kena tnggu paling minimum pun 2th nak mengandung balik kalau anak pertama czer, still gap 2th ni masih atas pagar either awk normal atau czer anak kedua sbb bnyk aspek nak kena tengok. Haa lagi la klu gap x sampai setahun, daging kat dalam belum heal sepenuhnya lagi.. Nak heal sepenuhnya tnggu 4/5th.. All the best utk awk, semoga dipermudahkan semua urusan semasa mengandung nt.. Part takut kena marah dr tu buat apa awk takut? kalau mmg betul awk dah guna double protection xpatut awk takut kena marah dgn dr, just bagitau lah awk dah merancang. Dr dan nurse bukannya nak marah tu mereka cuma risau sbb risiko agak tinggi sikit sbb luka kat dlm blm sembuh lg..

Waalaikumsalam. Boleh try normal. Tapi ada beberapa syarat. Kawan saya anak baru 8 bulan (czer) pregnant lagi and dapat bersalin normal. Dia cerita kalau nak try normal, contraction tak boleh lebih 12 jam. Dengan kena alert kalau rasa sakit sangat area czer tu, lgi sakit dari contraction, kena bagitau dr. Kalau dah lebih dari 12 jam memang kena emergency czer. Kes kawan saya contraction 8 jam and tempat czer dia dah sakit sangat2 dia kata. Tapi dr dah nampak kepala baby. Nak tak nak terpaksa juga guna vacuum. Alhamdulillah ibu & anak ok je. Anak dah nak dekat 2 tahun pun 😊

Sis tanpa nama, takde apa yang kebetulan. Banyak je kes yang czer belum sampai setahun dapat bersalin normal. Ada yang second pregnancy kembar lagi tu pun dapat juga normal. Positive laa sikit sis bagi semangat kat tt 😉 yes memang ada risiko scar terbuka balik atau rahim pecah. Sebab tu dr awal2 dah ingatkan kalau sakit tempat czer tu melebihi sakit contraction, kena cepat2 bagitau dr. And contraction pun tak boleh lama2. Masa saya pregnant baby no 2 pun dr ada juga explain2. Even gap 4 tahun dari anak pertama, dr kata tetap ada je risiko rahim pecah atau scar lama terbuka balik. Sebab bahagian dalam kita tak nampak macam mana kan. Tapi saya memang awal2 pilih untuk czer 😃

Saya pun tgh pregnant second baby masa anak first tak sampai setahun. Skrg anak first setahun dah. And sy tgh 3rd trimester. Doc sendiri cakap possible utk bersalin normal ada. By 32weeks doc kk akan refer hosp utk cek scar dalaman. Sihat itu rezeki. Jadi jika rezeki awak dapat bersalin normal Alhamdulillah. Tapi jangan sedih juga kalau kena czer sebab segala yg menyakitkan akan terhapus dosa kita. Awak dh usaha. Selainnya doa dan tawakkal. Besar pengorbanan kita. Positive kan diri okay.

xperlu takut doctor marah. jgn risau okay. doctor tu pon mcm kita gak. ada je yg pregnant jarak dkt. cuma kita ja xtau🙈. yg lebih penting adalah kesihatan awak dn baby dlm rahim awak. nnt pergi scan dn buka buku pink ye. jgn stress. inn shaa allah, mana tau yg 2nd baby ni journey pregnancy awak lg mudah dr yg 1st. kita xtahukan. fikir yg baik2 tau❤️🌻

insyaAllah amiin. Terima kasih awak atas kata2 semangat.

sy gap setahun czer, skrg tgh pregnant 2nd trimester dh rasa xselesa kt kwsn operate...rasa menyucuk2 senggugut tu tp masih bearable. tunggu appt pakar 3rd trimester utk check scar baru blh dpt feedback. tp drpd pembacaan, klu nk vbac gap sekurang2nya 18 bulan. and klu vbac dktr bg masa beberapa jam saja utk bsalin, klu xde progress kena czer juga.

Ye betul sy pun ada baca. Ade jgk terbaca yg baby baru 10/11 bulan dapat vbac kan. mungkin scar dia ok dan rezeki dia. Semoga dipermudahkan pregnant journey awak dan dipermudahkan urusan bersalin.

Hi ibu2 hebat, sy nak tumpang tnya.. kiraan jarak tu mcm mana ya? Time pregnant ka atau slps lahir baby? Confused. Anak sy skrg 1y9m dan pregnant 8w skrg. Kiraan jarak tu brapa? Sbb sy pn czer jg tkt kena mrh 🫣

Semoga semuanya dipermudahkan.. saya yg jarak hampir 3thn pun kadang2 dtg cramp kat tmpt czer. Now 2nd trim. Dan sy sendiri amat berharap dpt bersalin normal kalini. Moga kita sama2 ada rezeki ya ☺️

saya pon nervous jgk. now tgh preggy yg no.2 anak no1 baru ngam2 setahun . masa preggy first saya byk koyak sampai tahap 3c 😓

Câu hỏi liên quan