27 Các câu trả lời

Me! 🙋🏼‍♀️ 4mnth .. Alhamdulillah msuk hr ke-2 puasa. cuma ad letih sikit. just rest kjp. pastu ok dh. sy tawakal pd Allah, bergantung sepenuhnya pd Allah.. Yakin Allah Maha Tahu. sedaya sy utk mjlnkn kewajipan berpuasa. tpy klu sy x larat mgkn akn berbuka jugak pn. sy paling eksited tgu Ramadhan thun ni🤩 sbb buat ibadah sma2 dgn baby 🥰 ganjaran besar utk ibu yg mgandung jlnkn ibadah lebih lg bulan Mulia ni.. Moga Allah beri kesihatan yg baik utk sy tunaikan kewajipan sy berpuasa utk esok hr

puan pon bole, In Shaa Allah😊 semua ibu2 pn bole. ats kemampuan kita ya pn. xlarat jgn paksa. berbuka la. semoga Rahmat Allah sentiasa mengiringi pn sekelurga♥️

Saya dah 35 minggu .. Alhamdulillah dapat puasa ..hari first lemah jugak .baby pon kurg aktif tapi dapat 10 kali tu cuma lambat sikit...memang tak sentuh dapur langsung ..hari kedua Alhamdulillah dah boleh tahan rasa macam puasa macam biasa .. baby pon Alhamdulillah dah aktif macam biasa...🤗bezanya semalam dgn hari ni ..hari ni saya banyakkan masa tadarus . Alhamdulillah Allah kasi tenaga ..

Alhamdulillah suka sy dgr.. Allah Maha tahu pn. yakin & bergantunglah sepenuhnya pd Allah♥️

Saya dah 33week.. Saya puase gak... Smpai kol6lbh.. Perut sakit.. Tp saya tahn gak.... Lpas bukk.. Makn skit trus muntah... Pas to sya relx dlu.. Baru makn semula...... Saya sll skit dekt ari2.... Ank no2..... Dah dua hari puase... Cik suami g tahu.. Klau x lart bukk jgn pkse....

To la...alhamdulillah la.. Saya masih puase... Btol2 x lart saya buka puase

Wasalam, saya 21weeks alhamdulilah dapat berpuasa penuh juga harinie. Cuma saya sedikit risau baby xbanyak bergerak harinie. Hari pertama aktif juga, lepas berbuka tadi baru rasa baby banyak bergerak, semoga baby kuat ikut sama2 berpuasa dan berpuasa penuh tahun ni amenn.

VIP Member

Waalaikumussalam. Alhamdulillah sy 4 months n puasa. Sahur lewat, ngam² imsak settle makan. Lps tu sy akan rehat je, lps zohor baru start kemas rumah n potong² bahan utk masak. Malam lps berbuka sy banyakkan minum air kosong n mkn buah.

Saya pun kandungan 4 bulan. Alhamdulillah berjaya puasa 2 hari ni. Saya minum susu & kurma semasa sahur. Tapi kalau tak tahan, saya akan berbuka juga nanti. Selagi mampu, saya teruskan. Saya takkan paksa badan saya untuk berpuasa 🤗

4 bulan juga ye sis? Takpe. Kita buat mana termampu je. Janji kita & baby selamat 🌸

Sy puasa ke2 xpuasa dh... puasa prtma alhamdulillah dpt than smpi ke sungkai... tp start sungkai smpi ke subuh perut sya skit trok... kmrin g klinik check..alhamdulillah baby xda pape... rsau jgak 😔

wasalam.. saya tak boleh terus kan berpuasa.. sbb jantung degup laju huhu n perut lapar naw.. cpt² saya makan hehe.. kawan sy ckap jgn la berpuasa lg sbb baby nak membesar mmg lg byk makan huhu

ya Allah smp pitam.. tkyah la puasa yank.. sy pun bfore start hari ramadhan sy mmg rasa nak pitam tu tak nekad nak puasa sbb risau diri sendiri n kandungn

Sya 20 week lbih, ad try puasa tpi cuma brthan smpai pkol 1 lbih jek...lmbt mkn jek ase pning pale ni...baby lak asyk tendang2 jek, mntk mkn agknye...so trpksa la brbuke gak 😅

Hari pertama okehh. Masok hari kedua dahh sakit2 badan2 dan kepala sbb angin masok. Lpas berbuka baby bergerak sguhh. Hari ketiga xberani puasa dahh. Tkot. Sbb suami pon xbg puasa

Sis solat la dudk... Sya solat dudk.. Nk solat brdr lama x boly... Dah x lart..

Câu hỏi liên quan