2 Các câu trả lời

Saya pernah naik sampai 4 kilo dlm satu bulan. Minggu depannya terus kena minum air gula sbb nurse takut ada masalah kencing manis. Tapi nurse kata tak payah turunkan berat, cuma kena jaga je jgn naik banyak sangat. So, sy start makan roti wholemeal, kacang2, & biskut2 yg tinggi fiber untuk elak cepat lapar.

Tak turun pun. Tapi makan kena kontrol sikit. Dalam sebulan pastikan tak naik lebih drpd 2kg. Bila nurse tgk berat naik tak berlebihan dari sepatutnya, checkup pun dah tak perlu setiap 2 minggu. Tukar balik ke sebulan sekali.

VIP Member

Kalau saya sendiri, saya tak experience benda ni. Masa mula2 preggy berat saya malah turun daripada berat sebelum preggy. Sebab tak selera makan. Tapi saya tahu seorang kawan saya experience yang sama macam sis. Berat badan dia naik banyak masa awal preggy sampailah nak bersalin. Setiap 2 minggu dia kena gi KK.

Yeke.. Maybe setiap org tak sama.. Tp sya jenis badan besar dan BMI sya lebih dri tinggi.. Mmg preggy saya jenis berselera makan.. Tu yg kalau blh nak tahu mcm mna nk diet.. Tp dah cuba diet perut jenis c tahan lapar masuk angin pedih perut..