5 Các câu trả lời

Pernah,tpi tak tau sndri dh berbadan dua🙊, sbb langsung takda simptom orng hamil, msa nak kena angkut ambulance pgi pusat kuarantin dah start rsa pening mual, minta husB belikn buahan² tringin sngat, ingat kn msa tu sorang je positif, rupanya husB ikut skli😅, dah msuk blik pusat kuarantin sebilik ngan husB, time tu start mabuk menyerang tak tentu psal mlam pkul 12 gi toilet muntah minta husB temankn, husB pelik skit 2,3 hri tu asyik lain je, pling merisaukn sya sempat buat x-ray sbb langsung tak tau dri preggy😢, dh hbis kuarantin tu rsau sngat sbb period dh lewat 2bulan,sbb kdang period tak tentu, minta husB belikn kit pregnancy, check trus positif terharu rsa, checkup klinik doktor kata kandungan dh 10week 5day,dan skrng dh pun selamat bersalin 36week🤗baby tak sbar nak jumpa mama ngan papa💖

Super Mum

me.. masa kandungam 8 weeks.. But alhamdulillah, everything is ok.. baby saya sihat je. No conflicts or anything towards his health. Syukur pda Allah. About symptoms, sense of smell saje yg hilang. So sya langsung xfikir yg saya +covid. Ingat its just a part of pregnancy. Tahu2 + d hospital sdah bila anak saya di admit for having a selesma and light fever. Me and my daughter had a swab test. My result is +, and anak sya - which is saya sgt bersyukur sbb masa tu baru 1 year and 1 month. Sya kena quarantine and all with my baby d pusat quarantine brsama dgn org2 yg + jgk. And alhamdulillah after 2 weeks sya dan anak sya kena dscharged from the pusat quarantine.

sy positive 26 weeks, bila dpt tau dlm rumah ada positive covid terus quarantine kendiri dlm bilik, guna antigen test kit tu. mmg semua gejala pun dh tahu confirm positive just update mysejatera shje. hilang deria rasa, bau, hilang suara, tkde demam tinggi, sakit2 dada, pening2, and tekak gatal. tapi saya dah fully vaccinated selepas 14 hari dri 2nd dose. ringan je gejala tk berat. bnykn minum air, air lemon, madu, and 1 panadol. makan mcm biasa. buka tingkap bilik bir dpt udara. pendek kata veccine sgt membantu.

saya pernah sis..masa usia kandungan 21 minggu..mula² rasa tak sihat terus ke klinik..bsok pagi swab tngh hr kkm call bilang positif..ptg tu kkm trs ambil..simtomp saya masa tu demam selesma,hidung tsumbat dan sakit badan bhg belakang.. yg sa amalkan masa tengah kuarantin mnm air suam banyak²..sa makan saja biarpun xda selera demi baby dalam kandungan..sa sentiasa makan ubat yg nurse bagi..utk hidung sa yg tsumbat tu sa pakai ao waleet..paling penting berdoa dan selalu pikir yg positif😊..

VIP Member

Ya sy setuju vaksin sgt membantu. Sy positif Covid-19 cat 4 pd 36 weeks admitted hospital ampang. Sy rasa ok tp sebenarnya Covid-19 ni mkn dalaman bdn kita. Sy cuma x kene tidurkan je sbb semua rawatan yg doc n nurse bagi sy ikut semua. Sgt sakit tp berjuang dan bertahan demi baby. Jd nasihat sy klu da positive ikut je apa doc suruh jgn skip 1 apa pn rawatan. Sayangi la nyawa kita terutama baby