60 Các câu trả lời

Saya makan zincofer sebelum pregnant lagi. Sebab hb memang low giler. Tenagh duduk lipat kain pun boleh mengah, dada debar2 tanpa sebab mcm buat kerja berat. Sekarang baru masuk 15weeks pregnant. Doc masih sutuh continue zincofer. A bit jemu, tapi Alhamdulillah hb tak pernah low lagi. Semua atas 11. So, saya amalkan makan zincofer sebelum breakfast. Kena cepat2 ambil makanan berat mcm nasi lemak, roti canai 2kpg, etc, kalau tak perut rasa sebu nak muntah.

My hb pun low jugak. Tapi low sejak lepas makan yg KK bagi. Mula2 buka buku dlu hb 11 ke atas sbb consume iberet. Then habis iberet consume 4jenis ubat yg KK bagi tu. Then hb terus drop. KK tukar kpd zincofer, hb jadi lagi low. Then KK suggest consume balik iberet sbb dalam banyak2 iberet dos paling tinggi lepas zincofer. Alhamdulillah skrg hb tgh naik balik. KK tk bg iberet sbb iberet mahal, so kita kena beli sendiri. KK mmg tk provide iberet.

Yes. Nurse KK sdri yg cakap. Iberet mahal so KK tk provide, mungkin bajet tinggi kut nnti 😅 tp for me okay je beli sdri as long as baik utk kandungan kan ☺️

Saya tak pernah mkn ubat yg kk bagi sbb feedback dari ibu2 kat sini ada yg ckp pening2 muntah2 lepas mkn..start dari bukak buku saya mkn obimin prenavit dari klinik swasta smp skrg dah nak masuk 8 bulan hb maintain ..doctor kk pernah tanya mkn ubat apa sya tunjuk kat dia mkn prenavit dia ckp ok lah klu dah mkn ubat tu tak payah amik ubat dari kk lagi..

Kat tempat lain sy tak pasti plak ada ke tak..cuba tanya kat klinik biasa maybe ada

Sis cuba minum jus apple hijau buh dgn peria pastu buh gula merah sikit blend sekali... Apple sebiji, peria sikit jela..peria Klo potong bulat lebih kurang 1 inch sahaja.. Klo peria bnyk sgt kang pahit xley telan..mcm sy hb low 9.4, tapi makan zincofer.. Sy amal jus apple hijau buh peria, Alhamdulillah naik banyak 10.2 dalam masa dua minggu..

Nk ikut kn sbenarnya zincofer ni baik..tp kne dgn cara la klo nk mkn ubt uh..klo slh cara memg pening dn muntah..cm sy memng setia ngn zincofer uh wlaupon kdng loya gk..demi baby dn sy sndri kne la kuatkn diri jgk..alhamdulilah hb sy xpnh drop 11 lebih je ni dh msuk 8 bulan hb mkin cntik 12.3..yg pnting niat tu utk baby n kite😊

Setiap pg sblm mkn sy mnum pati delima Gulsan, mnum susu rizqi mamadil..mlm sblm tdo sy mkn ubt maltofer bl d farmasi.sbb ubat klinik bg mmg akn muntah..bln ke 2 check up 10.6 kali ke 3 checkup 11.9. mudah²an HB ok la shgga bersalin..sy pregnant kedua² ank sblm ni HB xpnh low.12ke ats..y ketiga ni je ni je cm x stabil hb

Bgtau saja nurse KK akan tukar vitamin. Kalau nak ke farmasi sama juga kena keluar, jd ke klinik je terus jumpa nurse yg handle awak tu dia akan tukar je takyah amik number. Kalau nak beli, beli lah new obimin contohnya sementara tunggu next check up di KK

Makan pati delima gulsan.bancuh buat air secawan. Kalau tak mampu telan,minum pati sesudu dan teguk secawan air masak. Mesti meletop kebabom hb sis lepastu.. Ahahahaha pati delima gulsan takde gula. 100% guna pati delima. Boleh try...

Try talk to your physician. Dia bole tukar ubat. Sy boking hb8.5 je. Dpt zincofer alhamdulillah lepas 2 bulan consistent 11++. Ikotkan elemental iron in zincofer lg bnyk dr iberet.. nnt diskus ngn dr u

Saya still amik zincofer. Walaupun lepas makan rasanya agak memualkan tapi saya try hilangkan/kurangkannya dgn minum i oren@ sunquick. Utk hb low tu, saya amalkan jambu batu. Alhamdulillah setakat ni result bagus, 14