19 Các câu trả lời

hahaha..normal la tu sis..klu prgnnt ank sulung mmg prut lmbt nmpk n kcik ckit klu nk bnding ngn ank yg seterusnya..pergerakan bby pn sma laa..ank sulung lmbt rsa..sy msa ank sulung dlu 20w ++ br rsa..2nd ngn 3rd ni 18w dh start rasa..3months tu terlalu awai lg 😅😅

Saya 21minggu baru rase baby gerak2 bukan main active lagi tgh malam. Kalau lapar lagi la rase. Perut 5bulan baru nampak. Mase 3bulan apa pun tak rase. Perut slim mcm tak pregnant. Kalau sy tak.ckp pregnant... org pun tak tahu.

Yup normal siS...Kalau btul2 yg bergerak dh 16w keatas xsilap..Pastu yg perut tu tgk bdan ibu jga kalau yg kurus je xnmpk pon smpai 7@8bln bru nmpk sikit bby bumps hehehe...Jgn isau jnji kndungn sht jew

Anak 1st mmg xnmpk baby bump esp. mommy yg kurus. Tp jgn trkejut kandungan msk 8-9bln, baby bump trs nmpk mmbesar dgn jayanya..

VIP Member

awal lg tu. 1st kandungan sy dl,19wks.Rasa mcm yerke ni. mcm X caye. Rasa mcm kupu2 terbang lam perut tu. anak no 2, 17wks.. no 3 sy xde rasa sgt, masuk 28wks br rasa

Walaikumsalam. Hi ya awak. Normal kalau xnmpak bby bump utk 1st baby. Nk rasa bby gerak tu skrg mmg idok ler. Slalu 4-5 bulan.

Normal sis, saya 5m pun perut taknampak lagi & taktahu rasa gerak mcm mana😅 sbb anak first takde experience nak tahu rasa dia mcm mana

Wah yeke. Cemana eh rasa dia? Boleh share tak? Saya cuma kekadang rasa bergetar / benda halus bergerak. Taktahu lah tu baby atau nafas saya😅 mungkin perut saya tebal sangat😂

1st baby xrasa sgt sis... Bila dah masuk trimester ke 2.. 5 bulan ke atas.. Sis get ready baby kick tu hehehe

VIP Member

Kalau 1st baby ni..selalunya x rasa .. 5 bln baru terasa.. tu pun 1.2 kick.. Tahniah..jaga pemakanan ye

ohhh okok . hehe inshaAllah ,tqtq

Tahniah sis. Sama la kita 3month tapi tak rasa baby kick lagi. Hihi

VIP Member

Tahniah sis.. huhu.. 4 bulan nnti baru ada rasa sikit2.. 😇😊

InsyaAllah.. huhu... ada org lambt.. kata mreka sbb kulit tebal.. jadi tak rasa.. 😅😊

Câu hỏi liên quan