18 Các câu trả lời

Sy pun pernah kena haritu. Masa kandungan 8bulan. Mmg xtahan sangat masa tu. Anak 1st jugak. Pergi check dekat kk, doctr kata itu normal. Perubahan hormon. So doctr just bagi ubat sapu je. Sapu ubat tu elok dah lah. Kalau tak mmg asyik nak menggaru je smpai pedih kulit.. spot dia tiap hari pun lain2 tempat.. mula ingat kenapa lah.. kita pun takut sbb xpernah ada allergic apa2.. sekejap je tu, nanti okay lah

Mengalaminya sejak mggu lps. Ingt kn gtl gigitan nyamuk. Tp bnyak plak tompok2 gtl merah. Merebak2 gtl dr kaki, peha, tangan dan blkg bdn.mlm asyik tergaru2 je.. Ltk krim pn ok je kjp. Abes kulit jd luka sbb sedap sgt menggaru. Inilh pulak rasa dugaan bila dh masuk 3rd trimester nie.. Setiap trimester ade je rasa bermcm2.. Huhu

ibu2 smua.tu normal.gatal2 tu.sya msuk ke 30 mnggu hr tu start gatal d perut.kaki.betis..lepas tu dokter bagi ubat sapu..dokter ckp dkt2 bulan nk bsalin..ok la tu..btul la.skg nak dkt due.gatal2 tu ilang mcm tu je..tapi syg..tinggal pula c parut ni.kena guna bio oil la lepas ni.

Ya Allah saya baru kena nie. Saya ingat tak normal. Nasib org senasib dgn saya. Masuk 8 bulan nie badan dah tergaru² mcm beruk. Nak kata tak jaga hygine, tmpt bersih. Nak kata tak jaga makan, mana makan seafood atau yg lain. Dah lah anak 1st nie. Tgn naik bintat² nie

Sy skrg prengnnt nak msok 24w.... Sy ad kne gtal2 tp area payudra... Ketiak gan belkng bahu.. Tp alhamdulillah sebulan jgk gtl2... Alhamdulillah mkin ilng.... Cuma mndi tk pkai sabun apa pon....... Mkn mnum jg.. Makn laut ke

Sama lah sis, sy area blkg leher dekat tengkuk ni pnuh naik gatal 😖 ee stress xyah ckp lh klu cuaca pns mmg gatal sgt2. Dulu xde pn ms ngndung ni jadi gatal dh r rmbut pnjg , sy da potong pndek lega r sikit 🙆🏻‍♀️

Masa pregnant dulu penat kene. Abis gatal 1 muka dengan tangan. Pegi klinik doc cakap itu normal bagi ibu2 mengandung. Last2 pegi farmasi beli ubat cream gatal jek.

Saya lagi seminggu nak bersalin.. Kulit saya jadi gatal2 kering Abis tengkuk, perut , tangan saya jadi menghitam.. Alahaii ada saja dugaann dah nak bersalin pun..

Saya pun sama..asyik gatal2..badan pun selalu rasa panas..biasa..saya mandi kemudin sapu myk je..tp x sapu kat area perut..just bahagian lain la..

Bdn pns hormon..

saya pun ada gatal2... tapi trimester 1 2.. alhamdulillah trimester ke 3 ni da pulih3 sikit biar pun mc gtal2 sikit dtg2 jgk laa