38 Các câu trả lời

Tpksa juga suka mkn demi baby. Sya pun Mula2 dulu mmg mual after mkn, tp lama² ok dh. Sbb xmau apa² mslh brlaku. Kena sabar & mngalah ☺

Kalau puan suka makan kambing, banyakkan makan kambing... Saya tiap kali nak checkup mesti makan kambing, alhamdulillah tak turun lagi lepas tu...

Terima kasih infonya mommy..

Nurse kata cuba try makan sebelum tidur. Sbb tidur takda lah buat mual2 sgt. Kalau makan pagi2 memg satu hari tu akan mual je.

Zincofer ehh? Klw tk bole mkn tu nti tnye la doc..bole tukar vtm lain..sy pun hb low tapi sy mkn iberet folic beli kt guardian...

Yeke,,klw mcm tu mkn la makanan yg bole tmbh hb naik,,sayur bayam merah,hati ayam or lembu,kerang tapi pastikn masak biasa2x jer jg bubuh sos tiram,,klw awk nk buat mcm sy,,sy ni mgg x suka mkn sayur or organ haiwan 😂 sy suka mkn daging jer..lamb or cow gitu..alhamdulillah la naik juga hb..klw pilih buah better buah2 sunah like kurma,delima,raisin, elok tu..klw nk lengkp terus beli jus mamariam..hehe..and pastikn klw mkn vtm elakn minum soya ye,,and jg ambil caffein yg berlebihan..minta nasihat doc la klw nk tuka vtm,,sb iberet cuma di sarankn hb under 9,,one more thing sy ad google cara nk mkn iberet sis,,kena isi perut dlu..jg biarkn perut kosong sb ad effect..ok tu jerr..😊

Cube try maltofer fol.. Saya xblh jgk telan ubat lain.. Maltofer je okay, xde rse mual muntah lps mkn.. Kunyah2 je..

Kalau saya nurse saya sarankan memakan Hati ayam@lembu..seminggu lepas tu Hb suda naik cantik sangat bacaan nya.

Sy makan sulam dgn air susu. Sbb tanak bg rse ubat tu. Kalo tak pakat tak makan laa. Muntah sesajaa. Haha

Bukan tak bole makan ubat tambah darah tu dengan susu bersama. Boleh. Cuma rugi je makan ubat tu dengan susu sebab ubat tambah darah tu tak berkesan apa2 pada tubuh sebab susu tu menghalang menyerapan zat besi pada tubuh kita. Sia2 je makan tp tak ada apa2 kebaikan pada badan.

VIP Member

saLam , sy consume mnyk kelapa dara ibu , hari2 mnum caffien tp HB mntain smp bersalin 😊

a'ahhh , tu nma brand dia 😂

huhu macam saya la sis.. cuba sis makan jus mamariam insya allah menjdi... hb pom ok xde alhan

Ye sis.. Try minum jus mamariam.. Saya pon minim jus tu alhamdullilah hb saya okay.. Alahan pon tadew..

sy pun kne mkn. tp doc suggest ambik ubat tu sblm tido so nnt x la rasa pening n nk muntah..

Câu hỏi liên quan