12 Các câu trả lời

Sy masa pregnant slalu sgt batuk & selsema. Pergi klinik, diorang tak bg apa2 ubat. Diorang just suruh bnykkan minum air je. So sy just buat air lemon + madu, buat suam2. Sy akan minum 3kali sehari. Pagi tghhari malam. Inshaallah, batuk akan bekurang.

sy batuk time awal2 pregnant.. nk btuk tu pnye la takut sbb tekanan kt bhgian rahim kn.. time ada checkup dgn doc, sy trus ckp dgn doc n dia bg ubt btuk jnis pil.. serasi dgn sy.. mkn 2bji je btuk da beransur pulih.. better sis mntk kt klinik trus..

pregnant takboleh sembarangan makan ubat batuk sis. takut baby tak gerak nanti. masa saya 30w saya batuk selsema teruk, makan ubat klinik swasta baby tak gerak 3jam. call kk, suruh terus pegi hosp. terus doc on antibiotik. lepastu baru ok sikit.

p klink sis...senng diowg bg ubat y xbhya utk kandgn...mcm sy demam p klink..dpat ubat batok selsema demam..ok je...jnji jumpa doc taw la die ubat ape sesuai

seeloknya consult doc ataupun pergi farmasi dan bertanya pada pharmacist. makesure org tu pharmacist bukan setakat staff biasa tu puan kena tanya

sy pon dh 2 minggu batuk².sampai sakit tekak nk telan mknn..sy x de guna ubat ape² sb risau..br 8 weeks pregnant..x sempat pg klinik lg

Sorry but Cannot simply suggest sis sbb awk dh nak due pon.. takut reduce fetal movement nt.. p jmpa doc ya.. moga cpt sembuh..

VIP Member

kalau saya prgi jumpa dr pakar dn mntk ubt ..ada ubat khas untk kita yg pregnant

Sya pn batuk / selsema dh seminggu x hilang2 minum ubat yg doc bgi

VIP Member

Prospan. Belinkat watson je

Câu hỏi liên quan