18 Các câu trả lời

saya faham perasaan tu...tahun 2019- saya dh melaluinya...sye kehilangan bby 20 minggu dlm kandungan...kembar pula tu..berminggu2 warded...high prem..hilg berat badan 15kg spnjg mngandung twins...doc kata both bby suddenly heart beat lost...yg sedih waktu dpt tau bby tu dh xde wktu nk checkup bersama doc pakar kembar utk check jantina.mse tu baru kuar wad selang sehari..bby mninggal 1 by 1..bby 1st doc kata dh mninggl dlm 3 hari (doc yg jge sye mse sye warded myb xperasan), sorg lg bby plak bru je 48 jam pergi...sedih sgt...hilg sgala excited nk sambut kembar. terkejut pun ade...keluar dr bilik doc tu, lutut sye n kaki terus lemah n lembik. xbole jalan.menangis kt tmpt duduk patient di luar klinik hmpir 2jam..Allah shj yg tahu wktu tu..spatutnye sye trus kne bersalin. tp emosi sye wktu tu xok, so doc bg tempoh bertenang 4hari..kmudian sye serah dri ke hospital. bersalin normal sbb bby dh complete n kne induce..sye sempat tgk kedua2 ank syurga tu sblm dihntr ke bhgn forensik utk urusan tuntutan n pengebumian. sye kemurungan juga mse tu hmpir 4 bulan..tp sye cuba buat kje n bnde yg happykn dri..share story dgn bff...sye bina hobi baru- mendeko rumah dan join page2 deko n hindari apa2 shj yg boleh membuatkn sye sedih esp ttg bby...bile sedih sye doa n brckp memujuk dri didlm hati n sye travel ke tmpt yg tenang dgn fmily..kini sudah 2 tahun berlalu..sye harap puan terus kuat, bile sedih..menangislah...jgn ditahan perasaan tu..lepaskan..tp jgn lama n terbuai..kdg bile cerita pd org, ade yg menyalahkan blik n xkurg juga yg sibuk bg teori pndpt msing2 yg kdg melukakan hati kita. cari seseorang yg bole puan share rasa hati..krn tk semua org memahami ape yg kite rase..semua org bole berkata "sabar" tp hny kite yg memahami dri sndri n yg mampu mngubat rase kesedihan tu...pd saya...kadang2, bkn kata2 atau material yg kita sgt perlukan wktu ni, tapi ckup skdr hny satu pelukan yg erat dan usapan hangat dr seseorang yg membuatkn hati kite tenang serta kuat dan terasa seperti dia juga memahami ape yg kita rasai...sye doakan puan diberi kekuatan dan dikurniakan rahmat yg berganda disebalik ujian ini serta dikurniakan zuriat lg insyaAllah..ikhlas dr saya..

VIP Member

Waalaikmslm pn...saya phm perasaan puan kerana kerinduan pd y sudah tiada mmg myakitkn...tp percaya la puan stiap ujian Allah itu pasti ada hikmahnya..saya merasai kedua2 kehilangan...sy mpunyai pglmn gugur ank kdua semasa usia kandungan 14minggu..dan khilangan ank ketiga yang selamat dilahirkn...tp hanya sempt bsama saya selama 10hari... setiap kali rindu saya baca kan al fatihah untuk ank syurga sy...sy yakin mereka berdua sudh bahagia disana...sy gembira mereka berdua sudah pasti temptnya disyurga...sy kena kuat utk mjdi hamba y solehah untuk bertemu dgn mereka... kita bertuah puan...sbb Allah pilih ank kita sbgai asbab untuk trik kita msuk syurga bsama²... akhirat tmpt kita selamanya..didunia hya smntra... puan jgn sdih2..bpntg elok²...inshAllah sy ykin puan akan ada rezki mgndung lg.. mcm sy dah ada pgnti ank syurga sy...ank ke empt...Alhmdulillah...be strong ye mummy...

Maaf sy tiada pengalaman. Tp rakan terdekat sy mengalaminya. Dia buat live share kat kami cmna dia dpt kekuatan. Xdinafikn perasan rindu menghimpit diri. Masa awal tu mmg dia down gila sampai rasa nk mati. Tp lps tu ada sorg motivator yg dia call bgtw dia, "kau ni x bersyukur ke dh ada lg 2 org ank. Jgn sbb sorg meninggal pastu ank2 yg lain terabai sama.", lalu dia pun bangkit, istighfar byk2 dan minta Allah bg dia kekuatan. Mlm tu dia buka random Quran and Allah bg dia petunjuk. Dia pun rasa tenang sgt2 xboleh nk describe. Ibarat mcm kita yg penuh dgn Lumpur masalah hampir mati lemas, ttibe Allah angkat and jirus air clean mcmtu je. Ajaibnya kuasa Allah

sy kehilangan bby dlm kandungan 1bulan lebih. mase 2 langsung tak tahu yg sy dh mengandungkan nye..akhirnye die kluar sendiri semuanye... dan dgn izin allah skrg sy dh hamil kali ke 2 alhamdulillah skrg 21w. doakan kandungan sy sihat smpai melahirkannye.dan sihat smpai bile². amminnn..sy doakan puan kuat dan tabah., tak semua org bernasib baik mcm kite punyai ank syurga..fikir positif..dan cuba lg utk zuriat yg seterusnye. allah tak kan uji hamba nye kalu hamba nye itu tak mampu..sy doakan puan sntiase sihat. dan fikurniakan lg zuriat yg seterusnye..amminnn...

kena kuat ingat Allah...sy pun mcm sis jgk..8 thun mennti zuriat..tpi x sedar dlm rahim ada sikecil..tpi Allah lg syg kan si kecil..sepanjang mengandung pun sedikit alahan pun xde..5 bulan mengandung pun perut x mcm org mengandung..tiba2 perut sakit sgt2 n dmm semggu..nk gi klinik covid19 sgt lh kuat time tu..tiba maghrib si kecil dh keluar..nangis pun x..apapun x..mcm blur..kecewa,marah dgn diri sendiri..kalo doktor tanya' mcm mn boleh x tau..'sy jwb..drh period setiap buln keluar..tpi apa2 pun Allah ambilnya..ia terbang bebas di syurga tanpa dihisab..

salam takziah...In Syaa Allah bby tgh bhagia di sane...sy pn merase...bby mnggal dlm kndungan 41week dh....sedar2 dh xde degupan jntung...bby xgerak2 just mengeras je...scan rupanya bby dh mnggal lbih 24jam...mse tu xreti nk bezakan pergerakan ank....terpkse induce utk kluarkan bby....smua persiapan dh siap..semoga awk trus kuat....In Syaa Allah ade rzeki awk yg lain nnti....sy skrg Allah dh gnti...tgh prgnant 28week...hrap2 klini ade rzeki ade bby lagi....

salam takziah sis..sentiasa redha ingat allah beri ujian sebab syg..anak syurga dah bahagia di samping penciptanya..kita akan menyusul..kene ingat satu je..anak syurga skrg sntiasa menanti ibu ayahnya dipintu syurga untuk masuk bersama..indah nya🥰..btw sya pun 39week anak mninggal dunia dlm kandungan 4 bulan yg lalu..alhamdulillah sya masih kuat kerana allah n suami juga family😇😇😇 al fatihaj anak syurga ku🤍

VIP Member

salam takziah sis. kalau nak berhubung dengan ibu lain yang melalui kehilangan, sis boleh guna healing mode apps ni. boleh edit kehamilan di tracker dan report kehilangan bayi, anda akan terus masuk healing mode yang akan membantu anda. stay strong, sis ♥

VIP Member

Stay strong ibu Anak syurga ibu menunggu disana. Dan yakin InshaAllah yg berlaku pasti ada hikmahNya. Saya doakan ibu sentiasa diberikan kekuatan hari demi hari. Dan dikurniakan zuriat yg soleh solehah lebih byk lepas ni❤️. Ibu seorg yg kuat.

Promo terbesar expert care sudah dimulai, diskon hingga Rp.100.000 sedang berlangsung di shopee, ada juga voucher diskon 100% alias gratis bagi bunda yang beruntung. Buruan cek di https://shope.ee/9UfEMMqqTg (id-3003083)