6 Các câu trả lời

saya 1st gdm. skrg 2nd alhamdulillah tak sangkut gdm. saya jaga pemakanan. ada la makan manis, tapi sambil makan manis saya makan buah dan juga buah oren atau vitamin c banyak². tips dari biras saya seminggu 2 nak minum air gula banyakkan minum vitamin c or buah oren. minyak kelapa dara juga banyak membantu stabilkan gula dan darah dalam badan kita. insyallah.

sy anak first gdm, second x kne gdm x thu la mcm mne x sngkut sbb mkn mcm biasa😅sbb msuk second trimester selera mkn sy mngila berat pun naik bnyk dlm sbuln mesti 1kg naik.nurse xad la bsing cuma dia sruh kawal mkn jela.

sy 1st pregnant sangkut gdm on diet. skrg tgh preggy 2nd pun sangkut jgk gdm on diet huhu. klau xnk sangkut mmg kena jaga mkn yg kaw2. sy jaga pun sangkut jugak huhu so depends ade je org yg x sangkut

Time perot kosong jgn mkn bende manis sbb manis tu yg akan serap ke dlm darah.. Smlm ad keluar kat tiktok die ckp mcm tu..

Saya 1st lekat, 2nd xlekat… nnt kena minum air gula 2 kali.. cuma control makan je… trutama semggu nk minum air gula..

mngandung first sangkut gdm... mngandung second pun sangkut juga tp kalau gula tak oky nnti mungkin on ubat 🥲 risau lah

Câu hỏi liên quan