16 Các câu trả lời

VIP Member

Rancang sendiri je sis , skrg anak saya dah 4th . Yang penting suami isteri kena bekerjasama . Tapi skrg saya cuba ttc untuk yg kedua pula 😊. Sebabnya badan saya cepat naik so saya tak berani nak ambil perancang , ada org ok ad org tak .

Kalau nak rancang sendiri dua2 kene bgi kerjasama. Kalau xboleh better ambil perancang sbb bahaya lagi2 kalau czer..At least kene selang 2 tahun.. Sy ambik suntikan depo ok je cume period xteratur je.. Tu normal.

Sya pun ambil suntik juga sis....tpi darah tak bhnti keluar sekit" jak....

X prnah..??kluarga x sruh ambik perancang😊...sbb klau kita ambik perancang ada kesan nyxx....x bleh mngdunngg😀😀😀 klau kita dh ada anak sorang bru bleh mkan perancang😉

Itu yang sya tkutt...

Sy ambil suntikan depo je..... Sblm ambl suntikan depo mkn pil.... Kadang2 asyik lupa mkn pil.... Tukar suntikan depo.... 5thn jgk la ambk suntikan.... Hahaha..... Ok je....

Inject kt punggung.... Pd sy x de efek apa2... X tahu la dgn org lain tkt ade efek

Pernah makan yg pill. Tapi tak habis pon. Cik suami tak bagi makan,kami rancang sendiri je. Sekarang anak dh 4thn. 😊

Pil lagi better dr suntikan. Normally suntikan based on hormon,if hormon tak okay blh effect lama dtg bulan.

X pena amik ape2...just merancang sndr jer 😅 skrg ank da 6thn bru prgnt balik 😄

Pil better dr yg lain. Tp kena displinkan diri tiap2 21 hr mkn without skip.

VIP Member

saya lepas bersalin anak first. tak ambil apa2 perancang sbb taknak risiko.

Ank 1st sy plan sndiri.yg 2nd ni psg implanon.

Câu hỏi liên quan