12 Các câu trả lời

iyaaa samalaaa. pregnant kali kedua ni pulak tak boleh masuk roti ka biskut kaaaa. lambat makan sikit angin penuh bdn sampai rasa nak baring je taknak buat apa apa. Mium air halia sikit baru rasa legaaa. nasibla suami memahami.. setiap malam mesti mintak suami urut 😝 Dia buat kita dia kena tanggungjawab 😆😆 Mana boleh tengok suami senang lenang. hahahahahhahaha...

sy simpan bekal roti.. rasa nk angin je sy mkn 😅😅 ..lpas mkn kalau x ok sy akn muntah ..lpas muntah sy akn mkn blik .. biasanya lpas muntah ok dh ... msa sy 6w . sy kerap lapa ..tgh mlm mesti terjaga & cari mkn... kalau xmkn mesti sebu je perut .. so sy stby snack & mkn buah tiap hari ..

sy time 1st pregnancy , banyak angin jugak dlm badan, asyik sendawa je. lambat makan ,mmg mcm nk muntah , then ,sy buat air halia, halia Tu just 1/2 slice kecil je, rendam dlm air panas, minum sikit2, kne pastikan makan on-time , selalu simpan roti or biskut dlm bag 😅

bukan takat angin sebdawa, pakej kerap kentut sekali.. pgi2 ofcz muntah dlu.. selagi x kuar pahit2 asid tu selagi tu dok pening2 nak muntah je.. harap la 1st trimester je mcm ni.. x larat naik kereta nak balik je muntah.. jenuh nk berjalan raya ni.. hukhukhuk

Saya banyak kan minum air masak. Makan sikit tapi kerap jangan sampai perut masuk angin lapar baru makan. Kalau tak okay jugak, awak boleh try mintak ubat buang angin dengan doktor yang boleh untuk ibu pregnant. Saya doktor ada bagi jugak hari tu ubat

Kne kerap ambil mknn, jgn lambat mkn, kalau lmbt mkn perut senang masuk angin & loya2 ase mcm nk muntah. Simpan stok buah2 atau snacking sihat atau susu ye sis.

Trimister 1 : badan saya banyak sgt angin. Mandi air panas. Pakai stokin je sbb mudah masuk angin Trimister 2: Alhamdulillah dah berkurang angin😁 #17minggu

trimester pertama mmg akan selalu ada angin.. kdg sebu perut.. tu normal.. bila dh start pregnant asid dlm perut kita jd tinggi.. so kena mkn ikut timing

sama saya rasa angin dlm bdn rasa mls, nak muntah tapi tknk muntah. mood dari happy ttbe jdi snyap kdg suami konfius tgk sy 😂#firstbaby #5weeks

elokla tak muntah sis kalau muntah lemau awk 20 kali ulang alik ke tandas mcm saya sampai lemah last2 drip 3botol sbb air dlm badan dh kering sgt

Câu hỏi liên quan