12 Các câu trả lời

normal sis anak sulung saya dua tahun boleh jalan tapi saya bawa dia pergi rawatan fisioterapi di klinik bandar Allah permudahkan urusan kami akhirnya dia dapat berjalan dengan lancar dan doktor sana ada bagi tapak kaki untuk yg mana anak lambat berjalan insyaallah anak sis mesti boleh

Ibu, rajin2 ajak & latih anak tatih2, galakkan anak berjalan,buat urut kaki utk rangsang otot anak Tu...misi kat klinik Ada carta dia org kena follow. jika sampai masa. tak capai target. mereka kena refer doc. mmg procedure mcm Tu. setiap anak ada perkembangan yg berbeza.

sis try bg dia menapak di atas rumput pagi2 kul 7 mcm tu... org tua2 kata bg kena air embun daun rumput.. anak saya dlu mcm tu.. berdiri ja.. pastu saya buat mcm tu esok tu anak saya terus menapak jalan mcm biasa..

saya anak no 2 semua lambat. 1 aje awal, gigi geraham tumbuh dulu. anak no 1 11bulan dah berjalan. tapi tak perlu risau,janji sihat insyallah 🥰

normal je. lain baby lain milestone. awak banyakkan grounding, bagi anak tatih atas rumput, atas pasir pantai. banyakkan sensory play jugak.

Tuh laa ank sya 10 bulan baru buleh buat semua mrangkak duduk dan baru bljaq brdiri. Ank sya buleh lambat sikit. Tapi sihat2 jaa cuma dia ad hernia telur belah kiri tak turun

Anak saya 1tahun 3bulan ..tapi tak boleh jalan lagi..dy dok meniti dkt meja.lepastu bangun berdiri dy cuba melangkah tapi jatuh…

anak saya Dan anak sedara. setahun 4 bulan baru 1st langkah. Alhamdullilah.. misi tak bising, cuma kita bantu yakinkan dia je

ank sy 1y5m+bru blh berjalan.. jgn rsaw sis.. still normal plg lmbt klu X slp 1y7m lah.. klu still X blh bru g rujuk Dr

https://www.instagram.com/reel/CxCY9r9LugA/?igsh=M2txeTU2cDR0N2xh walaupun dr negara jiran, sy suka tengok sini

baby da pndai meniti blum dkt krusi? da berapa lme baby pandai bdiri?

owh ok la tu... nant tbe2 je anak akn try mnapak 1-2 langkah sendri..