14 Các câu trả lời

Mmg ada yg jenis nk follow omputeh punya style earthing/grounding baby seawal mungkin tp lupa dia duduk Malaysia. Sungai banyak kepala air, kencing tikus case. Bila ditegur mula la nk kata thats how i raise my kids. Bila jadi apa2 kt anak masuk news dikecam netizens mula la kata takdir dpt anak syurga. Actually parents boleh fikir sendiri dgn akal fikiran. Earthing mmg la bagus tp boleh je start with something simple like sandy beach, grass, rocks. Ni tashabar nk bawa pergi sungai pastu eh tergelincir mcm kes tahun lepas. Even kalau parents reti swim pun, sungai2 kt dunia ni dah berapa banyak lemaskan people who can swim. Better safe than sorry la

ada family member dia jugak bawak anak umur dalam setahun mandi pakai pelampung lepas tu terlepas , sempat la dia tangkap kaki anak dia . kepala dah terendam dalam sungai , nasib tak lemas masa tu . tapi dorang boleh gelak2 lepas tuu 😅 . dekat dengan batu batu plak , nasib tak kena

kalau bawah 3 bulan mmg tak bawak la, masih kategori newborn. tapi sejak kes2 kepala air, kencing tikus, penyakit bawaan air ni, tak kisah la baby kecik ke orang tua ke, elakkan la dari mandi sungai mandi air terjun ni... bukan minta musibah tapi kita kena elakkan musibah...

kalau saya, bawa. mandi sungai pun salah satu cara grounding juga. bagus untuk sistem imun & badan in general. tapi sekarang banyak kes orang cirit birit lepas mandi sungai, maybe hold dulu kut. kalau nak juga pun, pergi sungai yang tak ramai orang gi, dan tengok bersih terjaga ke tak.

saya bawa je tapi tgk tempat ramai orang ke tak, kawasan kepala air ke tak, musim hujan ke tak. cara saya dan suami nak biasakan anak dengan nature memang bawa pergi camping bila² husband free

Saya rasa okay je, asalkan baby tu takde masalah kesihatan dan dia tak nangis. saya pun dulu bawak anak mandi sungai, sekarang dia dah besar suka mandi sungai.

Kalau sy mmng takkan bawa. Bawa bby ke shopping mall pun jarang sbb masih nb, mudah dapat jangkitan. Kalau boleh elakkan, kita elakkan. ❤️

Alaa kesiannya baby tu. Sejuk tu. Kita yg dewasa pun terasa sampai ke tulang sejuknya bila mandi air sungai. Moga baby tu baik2 je hendaknya

sy tak berani nak bawa anak sekecik tu takut kepala air benda mcm ni takleh nak jangka bila² masa je boleh terjadi

em 2-3 bulan dlm pantang lagi kan? bukan ke patutnya duduk rumah je.. pegi mall pun tak digalakkan apetah lagi sungai

baik pegi sungai dari pegi mall.

takde masalah pun.. bkn style kita jgn kecam style org.. bab sejuk tu ada je baju yg blh buat tak sejuk

tak patut utk kita, tak semestinya tak patut utk org, kepochi nya.. makcik2 mak2 yg ckp itu ini berdasarkan ilmu setakat dia ada tahu plk marah. chill je la

Câu hỏi liên quan