9 Các câu trả lời

Hi sis, saya dapat appointment vaksin booster. Saya dapat pada minggu ke 12. Alhamdulillah, okay. Cuma sakit bahu dalam 2/3 hari. Lepastu dah okay dah. Sebelum dapat booster tu saya tanya nurse kk saya, dia kata dah boleh amek kalau 12wks ++ so saya tak risau sgt, saya doa banyak2, dan tawakal. Plus, pfizer sediamaklum mmg utk preggy mom kan. So saya teruskan je. Alhamdulillah dah 13wks nak masuk 14wks saya okay so far alhamdulillah. Kalau sis was², tanya doktor di kk tempat sis. Dapatkan nasihat doktor, kalau doktor kata tunggu 14wks ke atas, sis tunggu lah okie. 😊

mcm sy dpt 2 kali appointment booster. dua2 sy tak pergi. sbb risau tak tahan demam dia. ni pon bru lega dri loya mual. ikutkan hti nak ambil. tp fmily smua tak bg. sy rasa ikut saranan. sbb kita ni pon msih awal lagi. mcm sy dah tak dpt panggilan dah, tp nnti kalau dah ok, boleh je direct walkin kt mana2 klinik swasta yg join program vaksin ni. jadi waiting list.

saya tgk ramai doc jawab xde masalah awal kandungan nak ambik booster. cumanya nnti kesan sampingan drpd booster tu mungkin sis demam ke, sakit badan ke. gitu jelah. pada saya ambik je sbb lagi risaukan risiko jangkitan covid. tp apa2 pun terpulang pada sis juga sama ada nak teruskan atau tangguh dulu.

tk pasti la saya vaksin lepas bersalin n dh abis pantang elok je even bf banyak jugak la bising cakap vaksin buat mom yang preggy gugur bagai tawakal jela sis if was was better jangan ambik dlu

Doktor saya kata hanya boleh ambil selepas minggu 14. Baik tolak dulu, lepas tu hubungi help desk di mysejahtera app untuk buat appointment lepas minggu 14.

Tuh lah tuh. Saya kelmarin call KKM dia kata xde masalah . Tp smlam call kkm lgi , yg staff nih pulak kata tangguh dulu . Sebab masa saya amik vaksin awal dlu pun dia minta kita sign 1 kertas ttg apa2 risiko dia takkan tanggungjawab. Risau saya . Nih booster pulak saya mengandung

Sis lebih baik tolak dulu . Untuk keselamatan sis dan kandungan . Risiko kite yg tanggung . Tak yakin jgn dulu sis .

Mmg niat mcm nak tangguh nih sis 🥺

Saya tak tau la nak ambik ke tak bila tgok statement ni

Saya ada tengok . Ramai jugak ibu2 komen dalam tuh dengan mcm2 pengalaman . Ada yg bernasib baik ada yang tak. Risau sgt2 .

Lebih baik dapatkan nasihat dari nurse/doktor sis...

tolak dlu