26 Các câu trả lời

Alhamdulillah sis kalu takde alahan..saya ni preggy 9 week tapi saya tak tahu la alahan ke apa..start dari tahu preggy saya kena selsema terok mcm resdung tu..sekali bersin 20 kali nk tercabut urat perut ni rasa..ni kira alahan juga ke atau penyakit resdung yer?dia boleh stop sendiri tak kalu hormon kita dah stabil..ada tak yg kena mcm saya ni.kadg stress sgt.rasa down pun ada

Saya pun sama . Dr awal prgnant smpai skrg masih selseme

Normal sis. Macam saya sepanjang preggy takde alahan. Nafsu makan bertambah. Tapi ada ibu2 yang awal tri alah. Ada yang tengah2 tri alah. Ada jugak dah nak bersalin baru alahan. Ikut badan ibu2.

Normal...saya anak first dan second tkda langsung alahan...ms pregnant anak ke 3 ada alahan sikit2,asik loya2 tp tak muntah,dan takdir baby tu hanya 8 weeks je dlm rahim saya

Normal sis.. mcm sy .. ank 1st suami pun alahan skali... Demam.. muntah2.. siap bwk pegi hspital kena masuk air... Kesian plak tgok bile org lelaki yg alahan....

Normal sis sy yg 1st ritu mmg lgsong xde alahan sonok jer mase tu... Skunx 2nd baby lain plak rase asyik kembang jer tekak ni tp xde la smpai muntah lg..

Saya Alhamdulillah.. Insya"ALLAH dah masuk trimester 2, alhamdulillah takde alahan.. Takde rasa apa2.. 😅😅😅 Risau jugak takut tak normal.. 😅

Waalaikumussalam..alhamdulillah..sy punya, 1st pregnant dlu msuk 2bln bru start alahan..masa tu jgk first pegi bkak buku pink and tahu2, twins..hihi

Alhamdulillah. Seronoknyaaaa

Normal sis. Ada jugak preggy mommy yg langsung takde alahan sampai dia bersalin. Alamdulillah. Mudah perjalanan mengandung sis 😊

Syukur sis sbb xde alahan, xsmua yg pregnant ade alahan.. Lau xde alahan 1klbhn bg sye, sbb xggngu kje shrian kite.. 😊

Syukurla sis takde alahan. Sy dlu pregy lngsg takde alahan. Sekrg pregy ke3 alahan tu teruk sgt. Kdg sampai buat kita down..

Betul sis. Saya lapar sangat2 tapi langsung tak boleh makan. Dengar nama makanan pun dah loya apatah lagi bila tengok makanan tu. Nak telan memang out terus