37 Các câu trả lời

sy due 8/7.. tpi sbb ada gdm.. jadi kena serah diri awal 2 minggu dri tarikh due.. 1/6 ni ada tmujanji ngan gynea utk bincangkn proses kelahiran sy tu nti.. samada operate @ normal.. depends on kesihatan sy & saiz baby.. sy ibu yg berisiko sbb gdm on insulin 4x daily cucuk & ada asthma cronic.. but so far spjg preggy ni asthma sy undercontrolled.. x pernah attack smpai kena ambik nab.. tpi ubat2 pakar yg asthma punya mmg sy kena continue ambil spjg kehamilan lh.. 😅😁

insyaa allah tqsm sis ats doanya.. amiinn2 yra💞👍

Waalaikumussalam. Mmg neves sis...tp lbh excited nk jmp baby 🥰 bykkan bdoa...selawat...msa tu sy pulak x risau nk brnak sis...tp sgt2 risau kalau anak x sihat or x cukup sifat or ada mslh lain...sy bdoa byk2 moga anak sy sihat n cukup sifat sj...sakit tu blkg cerita dh msa tu sbb kt tau x blh elak rasa sakit tu kn..kena bdepan jgk 😂 btw sy delivery my 1st baby @06.02.2020 🥰🥰🥰

Wahh. Tahniahh.. Yer thanks sis.. Doakan turn sy plk ye..

VIP Member

Positif kn minda.. Bnykkn zikir selawat.. Tarik nafas, bisik dlm hati yg baik2, doa sgguh2.. InsyaAllah dprmudahkn..kalau dlm labour room, yg penting, ikut je arahan midwife.. Jgn angkat punggung.. Jgn jerit or bunyi sora.. Semoga sis dpermudahkn urusan bersalin..

Trima kasih byk2 sis bg tips. Doakan ye.. Amiin. InsyaAllah..

Saya 9/7. Dengan suami jauh. Barang baby dah hampir complete. Cuma hanya saya dan suami je tahu usia sebenar kandungan saya. Sebab saya dah mengandung sebelum kawin. Family pulak fikir saya baru 5 bulan padahal saya dah hampir 8 bulan. Takut tapi kene hadap

Ye moga dipermudahkan urusan kita ye.

nervous tu perkara biasa. even anak da dua pun mesti akn nervous bila nk brsalin. nsht sy utk hilangkn sdkt rasa nervous, amalkan baca surah yaasin, surah mariam skrgnya 1 hari sekali. then tips utk mudah bersalin & bukaan cpt buka, bykkn brjalan.

MasyaAllah. Tips yg hebat. Trima kasih sis..insyaAllah sy pasti amalkn..

Sy 16/7. Sama la. Nervous sangat2 sbb first baby. Barang baru nk start beli sikit2. Sbb pkp ni. Td appointment kk nurse kata awak dh kne siapkan bag utk bersalin dh sbb bila2 masa je boleh terberanak. Makin nervous jdnye😅

Mmg pun. Da bole start beli and setel cpat² sbb ape yg nurse ckap btol. Kwn sye ada dua org preggy anak first, dua² terberanak awal dari due 😂

VIP Member

Takut tu boleh...tp jgn terlalu takut ye...sbb blh buatkan ibu jd trauma....cuma bljr teknik bernafas yg btl...lps tu kene bsedia..😊 Semoga d permudahkan...due sy 9/7...

InsyaAllah.. Trima kasih ye.. Moga dipermudahkan urusan kita.

1/7 saya pn ank first jugak bile pkir2 mmg la nervous dan takut.. tapi ni yg di alami oleh semua ibu2.. mcm mana ibu kita lahirkan kita.. mcm tu la kita..

Kan. Btul jgk tu. Goodluck. Moga Allah permudahkn smuanya utk mommy bkl melahirkan baby..❤

Sy 13/7 Skrg pn dah nervous,sbb perut sllu kencang. . Tgh tfikir tkt klu beranak scara czer lg. .ank pertama sy kena czer,hrp2 kli ni normal lah

Hrap2 la normal. Amiin..

Tenang dan berdoa pasti semuanya baik2..sy plk due 29/7 first child hehe (dlm hati mmg nervous jg) yg penting yakin n positive😊

Câu hỏi liên quan