13 Các câu trả lời

sis,try ubah cara lain pulak...jgn guba kapas,sbb kalau dap2 bimbang x cover semua kawasan pusat tu...sis try beli botol kecik yg boleh sembur...kat kedai rm2 ada...letak ubat dlm botol sembur2 tu,pastu lps mndi,tukar lampin ke sembur je ubat tu direct kat pusat...saya dh try,alhmdulillah hari ke12 dh tertanggal...

TQ Sis

jgn tutup pusat. takut lmbt kering. ank sy 4 hari dah tanggal. 3 hari pertama lps lahir sy xbgi ank mandi,cuma lap2 ja bdn. hari ke 3 pusat dah kering. hri ke 4 dah tanggal. hari ke 18 pusat dah baik. skrng dah hari ke 31.nurse cek pusat ank sy dah baik. tu cra sy.. sy ikut petua arwah ibu sy.

pakai baju baby jgn tutup bahagian pusat langsung biar kena udara. nanti cepat kering insyaAllah. saya pun hari ke 11 mcm tu tak kering lagi, bila biarkan kena udara sentiasa 2 3 hari lepas tu jatuh sendiri.

TQ sis

VIP Member

Waalaikumussalam, mommy kena kerap cuci pusat tu dengan ubat yg doktor bg. Pastikan pusat sentiasa kering dan tak tertutup dengan pampers. Lama2 dia akan jatuh sendiri

TQ sis

Cuci guna ubat pusat yg doktor bagi. Biarkan ia tanggal sendiri. Jgn ditarik nnty luka. Pastikan bahagian tersebut sentiasa kering. It's ok lama2 ia akan tanggal. No worries

TQ sis

sis kena kerap cuci dengan ubat yg misi kasi tu.. cuci dengan kerap... tempat pusat tu kena sentiasa kering... nanti lama² ianya jatuh sendiri...

TQ sis

Klu org dulu2 nk cpt cabut letak cap kaki 3 Serbuk tu.ank dh 4 semua mak saya letak.cpt jer tanggal pusat

TQ sis

saya guna minyak gamat. dab2 pakai cotton ball. alhamdulilah lepas 3 hari da jatuh.

TQ sis

VIP Member

kerapkn pkai ubat yg hospitl bg...lg kerap pakai..lg cepat la tanggal

kena cuci dgn alcohol pad hari2... nnt dia akan tercabut sendiri

TQ sis

Câu hỏi liên quan