12 Các câu trả lời

Tinggi nya.. mmg kena cut manis... Nasi tukar p beras perang... Bljr bila breakfast minum air suam... Coklet. Keropok. Kuih. Biscuit yg manis skip... If nak mkn biscuit pun cari yg kosong(roti tawar)cake. Bakery. Ice cream. Cendol semua tu jgn ambil.. buah pun kena tgk jg. Ada yg manis n x manis... Jambu batu boleh ambil... Gula dlm sayuran pun dah ada...

Ok.in syaa Allah.terima kasih

Pengalaman sy...masa ada kencing manis time pregnant,sy mnum air daun ceri...yang tumbuh merata tu...ambik 15helai daun ceri,rebus dengan 3cawan,jadikan 1cawan..sehari minum sikit je dlm 2cm air mcm tuu..jgn banyak..hilang gula pulak nanti...utk yang pregnant pun boleh amalkan..insyaallah...mujarab...

Sàya pun gdm 6 bln skarang.. saya amal makan telur rebus 2 biji sarapan supaya kenyang lama.. mkn nasik sikit syur ikan banyak..,dan x blh mkn snek lain.. makan hnya 3 kli shr.. pgi tgh hr dn mkn mlm.. gula saya pun 7/8😂 ni tgh usaha nk diet kan...

Setiap pagi mkna apple sebiji..nasi mkn sikit...jgn mkn mknan yg berminyak..kurangkan mknan karbohidrat..byakkan sayur..tggalkan terus air manis

VIP Member

Bykkan air kosong, buah2 sayur2. Nasi tu setengah dr senduk nasi. Benda2 manis kurangkn klu dpt tkyah sentuh yg manis2

Try mkn buah masam2..mcm buah oren ke..epal hijau ke..bagus jugak utk preggy mom

Brapa week sis? Sy pun GDM,tp masa 6bln asl cek gula sy mkn sikit2 nasi + peria..

kencing manis kadang susah nak turun klu family kita ada kencing manis

Kencing manis masa mengamdung tu kan bukan yg kekal, lps brsalin hlg la tu

Saya amalkan minuman detox mcm lemon.. Buat masa nie DGM ok lg.

Amalkan minum klapa muda

Câu hỏi liên quan