26 Các câu trả lời

dulu saya pon awal2 rase loya sebab awal2 dlu saya consume pagi. sejam sebelum breakfast. mmg muntah2. then saya tukar masa makan takot body saya tak terima pagi2. then saya consume zincofer malam pulak. saya selalu makan sebelum tido. 2 jam selepas makan malam baru telan zincofer. then baru sesuai dengan body saya. tapi bab sembelit dengan najis kehitaman tu mmg ade la.

Saya bru register trus bg mkn zincofer, 2 kli shari pagi n mlm... If mkn time perut kosong awal pagi mmg muntah, so better telan ubat tu sejam after mkn... Sbb nurse ckp boleh mkn sejam sblm mkn atau sejam slps mkn... Tp sy suggest sejam slps mkn... InshaAllah kurang loya...

Wslm. Saya pernah makan zincofer,tp memang tak boleh teruskan. 2 biji sehari lg tu. Saya bincang dgn doc,lepas tu doc tukar makan pil hematinik mcm biasa. Tp iron tablet tambah dos 2 biji sehari. Pil lain sebiji mcm biasa

Saya memang tak boleh makan zincofer. Memang akan muntah... Puan bagi tahu nurse/doc nanti dia akan tukarkan ubat lain. Macam saya doc suruh makan iberat. Tapi kena beli sendiri di farmasi sebab klinik takde supply

sama lah. bila cakap dengan nurse, dia cakap kena consume juga, tk boleh skip. no option myb. solution dia, makan betul² sebelum tdo. and ada yg mkn zincofer dgn sunquick, mgkin dia membantu. good luck sis

VIP Member

Waalaikumussalam, saya masa 2nd dan 3rd trimester kena makan zincofer. Alhamdulillah, okay je. Boleh cuma makan zincofer waktu mlm, makan dan di minum dengan air oren /limau

Saya awal2 mkn zincofer muntah2 trutama lepas mkn makanan, pstu jadi sembelit dan najis kehitaman. Nurse ckp berbeza atas org. Lepas dua tiga bulan mkn dh ok.

VIP Member

Saya pun akan muntah.. Tapi kalau bebetul kenyang takkan muntah. Jadi saya sambil makan tu, sambil makan zincofer😂.. Jadi hilang loya.

VIP Member

Makan dengan air sunquick oren sis. Sy pun nurse sarankan mkn mcm tu. Takde rasa loya kalau makan dgn air sunquick oren

sy dlu kk bg obimin..pastu tukar pd zincofer..sy pn asyik muntah je kalo mkn zincofer...skrg dh tukar obimin semula..

Câu hỏi liên quan