35 Các câu trả lời

Waalaikumsalam sis... Pgalaman sy masa lahirkan anak 1st hr tu.. lps abis darah nifas..dlm 2bln lps mlahirkan..bln ketiga sy dah dpt haid..pastu haid sy tiap jd teratur walaupun sy full bf anak sy..

VIP Member

Depends orang juga. Kalau cucuk sesetengah orang period jadi irregular. I cucuk perancang, 3 bulan macamtu dah period balik dah, tapi 3 hari je. Ni baby dah 5 bulan, takda period pulak.

VIP Member

sy lepas habis 1 bulan pantang terus period . time tgh darah nifas lak tu . terkejut ingat tumpah darah . byk n pekat lain mcm

Setiap org x sama. Mcm kes saya; tiga kali pregnant n deliver, setahun lbh x de period. Tau2 je dh pregnant semula. 😅

biasanya kalau saya normal after habis nifas & next months terus dtg period...ikut hormon ibu biasanya...x sama dgn org

Depend on you sis , ikut hormon badan kita juga sis ... saya masa anak petama , anak 1 tahun lebih baru datang bulan ...

Mksd sis sepanjang tu tak dtg period langsong ke?

bgntung pda indvdu.. try tnya ibu or adk brdik awk.. mcam sy bf full 11bln bru period.,kak sy 12bln

VIP Member

Wasalam.. Bergantung kpd individu. Klu ada breastfeed min 6 bulan. Sy pernah sampai setahun.. 😅

mcm sy ritu,lpas stop nifas, sbln lpas tu trus period sbb xsusukan baby

Xsama hormon ibu lps bsalin.. Mcm sy lps 8bulan bru period, fully bf.

Câu hỏi liên quan