47 Các câu trả lời

Waalaikumsalam. Fikir positive sahaja. Berusaha berdoa dan bertawakkal. Berat saya sebelum pregnant 110kg. Saya nikah tahun may 2018. Alhamdulillah ujung december 2019 sy pregnant. Masa tu agak cuak juga sbb ramai mak cik2 dan sedara kata saya ni dh over obesiti dan possiblity utk pregnant takde. Smp setiap bulan beli pregnancy test. Result kecewa, sbb asyik mual2 .. Ingat pregnant. Perasan pregnant masa usia kandungan dah nk masuk 3 bulan. Hehehe. Rasa mcm x percaya masa tu, Tu yg sanggup beli test mahal sikit siap tunjuk brp week pregnancy. Lepas tu baru double confirm kat klinik. Percaya dan letakkan harapan pada Allah Taa'la. Ubah mindset kita. Yg penting kita usaha.. Alhamdulillah saya dah sah bergelar ibu kepada alisha mikayla pada september 2019. K awak.. Percaya pada Allah. Janji sama sama berusaha. Banyak makan tauge.. Senam, even kita kita ni berbadan besar, kesihatan kena jaga. Kawal pemakanan. Masa pregnant je sbb dr awal pregnant smp end pregnant saya mmg mual je. Turun bb smp 89kg. Tapi kerap makan. Alhamdulillanh takde kencing manis ataupun hypertension atau apa apa penyakit kronik lain. Hehehe. Ni tips mak saya n nenek. Ikut petua dolu2.. semoga Allah memakbulkan doa awak dan suami utk mempunyai zuriat soon. Aamiin. Allahumma Aamiin ya Rabb. 🥰🥰🥰

Wslm sis.. selagi kita ada rahim selagi tu kita boleh mengandung.. tapi kita kena usaha untuk dapatkan zuriat.. berat saya sebelum mengandung 75kg.. saya berjumpa dengan doktor disebabkan period saya x dtg 6 bulan.. doktor suggest suruh kuruskan badan kalau nak period teratur dan kalau nak pregnant.. Saya cuba amalkn diet IF selama 3-4 bulan.. selepas berjaya turunkn 10kg.. Allah bagi saya rezeki.. jgn putus asa.. ikhtiar dan usaha.. jgn takut jumpa doktor.. kalau kita dh tau apa masalah kita.. senang kita nk usahakan.. 💪🏻💪🏻

bolehhh selagi ada rahim dan apa yg patut. tapi tak mustahil akan ganggu keupayaan utk pregnant kalau gemuk sgt. sy dulu register gym...dalam 4bulan g gym sy byk inch loss..berat maintain masa tu tp terus lekat. sblum ni bukan main usaha tp xde hasil. salah satu sy rasa sbb yg amalkan healthy lifestyle n pergi gym so badan tu xlah gedempol sgt. husband siap kata sebelum ni block dgn lemak kot tu yg xpreggy tu. apa pun itu usaha sahaja. Allah lah yg pemberi rezeki. kalau mmg xde rezeki kurus kering pun tetap x pregnant

Boleh sis. Tapi di cadangkan untuk turun kan berat badan. Bukan sebab untuk mommy je, tapi anak dalam perut. Sebab saya pernah dengar nurse di KK cakap, kalau BMI kita balance, jadi kurang masalah masa hamil. Kekadang, kita sihat. Tapi masa preggy macam macam sakit dapat, macam kencing manis lah, nanti asik kene minum air gula aje. Padahal tak preggy, sihat walfiat aje. Btw, good luck sis. In sha Allah ada rezeki untuk sis nanti.

Saya masa kawin 85kg,saya pun berisi juga dpt mangandung usaha n berdoa banyak2,saya positif hamil berat saya bertambah doc n misi bising tu lumrah la tadah telinga je, cuma kita bdn besar doc x galakan hamil takut ada penyakit kronik n bahaya unt kandungan n ibu... Kalau dah mengandung doc n misi akan pantau la kandungan kita sampai bersalin...berusaha n berdoa ye sis ada rezeki sis n suami....

InshaAllah kalo ada rezeki sis, dulu sy berat 105kg slpas mlahirkan ank 1st,lpas tu memang ssh nak mgandung sbb obese..sy try trunkan berat badan smpai 77kg bru sy dpt mgandung ank ke 2 smula slpas 5 thn.. 😇😊 kena rajin bsenam, jaga mkn..7bulan sy jaga mkn n bsenam slpas tu alhamdulillah dah smpai rezeki sy hamil.. 😊 inshaAllah sis pun bole xda yg mustahil.. 😉

InshaAllah boleh, makan makanan yg sihat, cuba kurangkan berat badan secara natural. Sedikit demi sedikit. Jangan paksa diri. Dan sebaiknya cuba refer Doktor sbb mereka lebih berpengalaman dan nasihat mereka lebih tepat dan professional. Saya doakan awak dapat jadi seorang ibu, inshaAllah semoga dipermudahkanNYA.

Klu bole awk cuba kurgkn berat bdan dlu. Sy msa 6 bulan kawin da start risau. Bila rujuk doktor nsihat pertama, kurgkna berat badan. Sy nekad nk sihat n nak baby. Kwal pemakanan n senam. Turun 6kg je terus Allah bagi rezeki. Awk ikhtiar insyaallah Allah nmpak usaha dan doa kta.

Jgn risau awak kakak sy pun berat 100 lebih ank dah dua tk ada diet2...sy yg lg kecik dri dia berat 90 pun lepas 3 thun bru dpt mgdung kakak sy sebulan pas nikah trus lekat, pas tu bhti mkn peracang sbulan trus lekat no 2 ni dia nk tmbh lagi mak sy dah mejerit ckp tgu dulu 😂😂😂

VIP Member

Boleh tak ada yg mustahil jika Allah berkehendak. tapi sebaiknye sis kene mkn makanan seimbang dan bersenam. Jalankan cara hidup sihat, klu berat turun, inshallah senang nk mengandung. Salah satu punca susah hamil blh jadi berat berlebihan. Hari tu ada tgk tanya dr.imelda..

Câu hỏi liên quan