10 Các câu trả lời

bulan lpas sy miscarriage dlm 28june mcmtu kluar spotting.. then msuk wsd kcmsan completed miscarriage.. nk msuk minggu last july rse penat,then sllu ttdur dmeja tmpt kje.. then ambik kptusan chck upt samar2 .. 2hri lpas beli yg cb mmg keluar 1-2.. then smlm pgy chck di kk.. alhamdulillah positif.. anyway, ni kndungan second lh lpas miscarriage hritu.. skrg 4weeks 4days.. semoga baik2 utk kite smua

tahniah sis, awak miscarriage june then july terus pregnant lagi ya?

saya punya pun sama result macam awak . saya tunggu lagi 2-3minggu untuk pergi scan lebih detail lagi . buat masa sekarang jaga diri baik2 . saya sepatut period 20/7/2024 tapi dah dekat 5hari tak datang saya try guna cb ni sebab saya sakit perut , pinggang sakit pastu perut macam kembung dari kebiasaan . semoga Allah pelihara diri dan kandungan kita semua .

sma la sis trikh period sepatutnya smpi skg tak period.

Yes kalau clearblue positive insyAllah mmg pregnant. Sebab clearblue antara test yang paling terbaik. Sensitivity tinggi dan if positive means pregnant, tak perlu dah risau. Boleh ke klinik bila dah 5minggu untuk scan. Selalunya 4 minggu kadang tak nampak kantung, sometimes dah nampak. Congratulations !

cb ni boleh detect awal, saya pn sebelum period guna cb ni kuar mcm tu jugk,,g kk buat test tk naik double line sebb baru lgi, nurse suruh dtng lgi 2 minggu, tk puas hati g swasta scan bru nmpak kantung tpi kosong lgi, skrng alhamdulillah dh 5 bulan, awl² ni sis jaga diri je dulu ye, bnykkn rehat

tggu dh 8 minggu dr tarikh 1st day last period baru check upt lg skli n baru pergi scan. sbb klau 8w above nnt scan trus dh nmpk kantung n heartbeat. kdg2 ade jgk yg 6w or 7w pun dh nmpk. tp better 8w above la sng xyah 2 3x dtg n xdelah awak dok risau ye ke tak preggy ape sume haaa

Alhamdulillah, tahniah sis. Saya pun check guna clearblue dua minggu lepas, 1st yg biasa then guna yg digital mcm sis guna tu. Period saya dah delay dekat sebulan lebih. Alhamdulillah skrg dah masuk 8minggu. Jaga diri ya sis, moga selamat melahirkan bayi yg sihat nnt 😊

Aamiin 🤲🏻

positive dah tu sis, saya mcmni jugak haritu. kena banyakkan rest dan jangan lasak sbb kandungan masih awal tu. congratulations sis

CB ni sgt sensitif, sye dlu pun sblom 2hari period dh detect pregnant. +ve dh tu, congrates sis

Mcm mana sis tergerak hati nk test cb sblm delay ye? ada symptom ke

Saya last period 28/7/2024 tapi tak berani nak test lagi😅