14 Các câu trả lời

Sye pernah kene mcm sis mse 6w juga. Mse spotting tu trus menangis sbb risau. Sye penah ade history misscariage sbelum ni. Tak tnggu lama on the same day pagi tu trus prgi klinik cek. Mula2 engat threaten misscariage tpi bila doc scan alhamdulillah da nmpak kantung + heartbeat baby. So doc assume maybe rahim lemah je. So dia bgi ubat kuatkan rahim. Alhamdulillah spotting tu sehari je sis lepastu stop da. Skarang sa msuk 12w+ 🤗

betul tu fkr positif shja sbb sy pn pnh spotting dri 5w smpai la 8w... 10w bru buka buku kt klinik sbb dri 5w hngga 8w kluar masuk hosp shja kna pantau tp doc bgtau rahim kuat dn alhamdulillah skg dah 36w..

Sya 21weeks skrg..baru2 ini sya ada keputihan lendir coklat + bau darah mcm sisa period.. Baru cek d emergency n doc bagi MC 2 hari utk rest n pantang bersama dulu. Before ini memang sya d marked as threaten misscariage last 2weeks ago. Kiranya dah 2x sdh pendarahan bgitu n doc pesan perlu berhati2 sbab sya ada potensi utk gugur dicampur dgn ada jangkitan pada air kencing. Hopefully semua ok

Buat masa ini tiada.. Tapi perlu berjaga2.. First spot memang macam dlm pic yg sis tunjukkan tu.. 2nd tu ada lain sikit skali lendir sdh..lepas scan baby memang aktif gerak n heartbeat pun cantik..semoga kita yg preggy n baby ini sihat saja yg penting emosi mesti stabil n kuat

Saya pun ada spotting.. Waktu tu baru 2bulan preggy.. Spotting tu datang sehari ja.. Tambah pulak dengan demam.. Dengan rasa lesu badan.. Tapibila doktor cek dan scan perut ok.. Tak ada tanda2 bleeding atau miscarriage.. Mungkin saya letih sama dengan demam2 pi jalan2 kat cameron😅

Insya Allah.. Mudah mudahan tk ada ap2 yg serius.. Semoga awak dan anak sihat.. Amin

Sme sy..sy lg bnyk..dh kire bleeding..mase tu 3 weeks..1 hri stngh dye kuar..selng 4 jm..pastu dh kering..cume g clinic dpt ubt vitmn..mungkin rhim xkuat tu jd kuar...alhmdulillh..nie dh masuk ke arh 6 weeks..doakn ye sy..sy doakn sis

Saya pun ada spotting awal2 pregnant masa 4 weeks ke 5 weeks mcm tu. Better pergi jumpa doc terus sbb masa saya mmg paranoid sikit. Sbb pernah keguguran. Kalau ada spotting ni lebih baik awak bed rest. Bdn org mengandung ni lain sikit.

Yup btol,memang paranoid sket. Sy pon ade history miscariage last year. Insyaallah this week pg scan. Memang arini bed rest je huhu. Thanks sis

Sy awal tahu pregnant ada spotting mcm ni smpai mnggu dari minggu ke 6 smpai 8 x silap.. Sblm tu sy dh jmpa doc.. Doc mnx monitor sendiri kalau darah tu berketul ka apa terus ke hosptal.. Alhamdulilah skrg dh 25 minggu..

Alhamdulillah,semoga selamat hingga due nanti.

VIP Member

sy pun sama time 6weeks 1 hari & 2 hari keluar . time tu baru lepas balik dr scan. kantung & janin nmpk masa scan so sy fikir positif je. sbb takda sakit2 perut. sy buat tak thu je smpai skrg ermm 😥

Tula kan kena fikir positif je xboleh stress2 jgk kite ni. Insyaallah this week sy pg scan jgk. Harapnya oklah semuanya. Sama sy pon xde sakit ape2..

saya dulu spotting juga. tiap kali tukar bulan mesti bleeding. check baby semua ok. skrg dh 23 minggu. in sha allah takda apa. saya ambik duphaston untuk kuatkan rahim

Allah hai lama jgk tu. Tula nnt nak tny doc jgk psl ni..

Saya pernah time raya tahun lpas sedih bila kandungan masuk 5w saya kehilang tpi jngan bersedih nanti allah ganti kan untk kita.. Skrg pun saya tgk mengandung 6minggu 4hari

Ooo yeke macam2 dah buat tk hilang2 tq yee

Normal sis selagi bukan darah merah yg terang dan banyak... Kalu setakat spotting mcm pic tu its normal.... Saya pun begitu time kandungan 6w

Sama mcm saya sis... Ada sejarah keguguran 4 tahun yang lepas dan baru mengandung balik tahun lepas... Sekrang baru 10w6day.....

Câu hỏi liên quan