27 Các câu trả lời

Saya dah 31 weeks pun ada masalah hb. klinik kasi ubat iron tablet, folic acid dan b-complex dari saya start buat buku tapi hb problem juga. saya pergi farmasi beli iberet and alhamdulillah hb saya dari 10.3 > 10.7 ni saya nak cuba amalkan 1 biji iron tablet dan iberet sebiji. ubat klinik yang lain saya takmakan langsung sebab iberet tu dah complete.

VIP Member

sy mnum susu vcare..mula2 hb sia okey..then tiba2 drop..bnyk sy cuba untuk naik kn hb..tpi tetap drop..bilaa sy cuba susu vcare ne..hb sy naik trus..doktor kata hb cantik dri sblum nya..smpai skrng sy amal kn susu vcare..

pm sy sis...sy tk pndai pm orng dlam ne🙏😅

Mkn ubt iron tablets dgn vitamins c sblum tdo... Sy amalkan dr 9w hga skrg 35w dah.. Hb sy 12 ja xpernah trun..

VIP Member

Sy dulu mkn jambu batu & minum peel fresh guava. Alhamdulillah hb mmg cantik je sepanjang 9 bln pregnancy

kalau nk Cuba boleh wsap sy..set utk berpantang pn Ada sis..mane tahu sis mkn nie Hb Naik..0189195691

makan hati ayam.. dulu masa saya pregy hb pun rendah.. nurse pun syorkan saya mkn hati ayam

makan iberet. selagi hb belum naik jangan minum kopi, teh , susu , milo, coklat dan cheese

tapi kalau makan ubat iberet selepas 2jam boleh kan mnum susu ke atau benda lain?

saya makam zincofer yg kk bagi, then saya minum air jus oren. mmg berkesan alhamdulillah

makan jambu batu dan ratah timun. timun tu bagus. air ketuban pon cantik

makan jambu batu dan ratah timun. timun tu bagus. air ketuban pon cantik