16 Các câu trả lời

saya kalau ikut perasaan pun stress, tgah pregnant 5bln skg. tp suami da bahagia ngn pompuan lain, x peduli kan saya pun, lepas beranak suami nak cerai kan, duit modal bisnes n bisnes saya, duit simpanan saya dan anak suami ambil buat main judi dengan pompuan lain. skg ni siap bercuti kat indo. saya ada anak 1 thun, tp duit nafkah kena bg rm200 je. beli susu pun x lepas. 😂 stress kan? 1 2 3 bulan pertama, saya pun slalu mkn hati, nangis, x makan, x tdur tp saya cuba jd positive. saya xtau masala sis apa. tp kalau d position saya, saya set kan. saya ikhlas kan sebab suami itu hanya pinjaman dr allah. 1. alihkan perhatian tgok youtube 2. membaca sesuatu yg positive. 3. memasak 4. chat2 ngan kawan saudara 5. kemas rumah.

insyallah strong, thank you sis 😘😊

Stress masa pregnant ni normal je sis. Tapi, sikit sebanyak akan effect emosi baby juga. Sebab hormon tu dirembis pada baby juga. Jadi, kalau ada perkara yang unclear dengan suami atau sesiapa. Cepat² sis cari jalan untuk selesaikan. Tak elok juga selalu pendam atau nangis. Sis, makan je apa yang sis nak makan ye. Jangan sedih², jangan overthinking. Banyakkan mengaji.

elakkn stress ketika mengandung, risiko: 1) jantung berdegup kencang 2)sistem pengendalian stress terganggu mudah terkena jangkitan @ penyakit 3)kesihatan baby dlm kndugan terjejas berkemungkinan lahir baby kurg berat & pramatang 4)baby mudah jd stress krn mewarisi sifat pn 5)memberi kesan terhadap IQ, ank kurg fokus

Knp stress dan mkn hati?? Cuba bincang elok2.. X baik utk kesihatan diri dan bby.. Mkn je apa yg terasa nk mkn tpi berulang. Sy ms 🤰 pun kurg selera smpi doc dan nurse bising sbb berat sentiasa turun tpi nk bt mcm mn kan.. Sy mkn je apa yg nk mkn. Jnji bby dpt zat

Nk dpt ank yg baik..kita kena pandai control hati perasaan sndr..jgn di bawak sangat perasan x elok tu..nati terbawa oleh ank yg bakal di lahirkan..kita jgk yg sakit hati bila dpt ank yg menyakiti hati kita ..byk kan istiqfar..ingat Allah syng kita..

😣 hurmm tak tahu nak cakap. Tapi cuba la sis kawal perasaan tu demi baby. Saya pon stress masa mengandung ni, banyak masalah family. Dugaan sis. Sabar lah. Semoga Allah dengar rintihan kita & segera memberi kita jalan penyelesaian. Aamiinnnnn.

Klu sygkan anak dlm kandungan, kita mesti positif sis.. Mesti mkn utk tumbesaran bayi di dlm.. Bykkan berdoa. Semoga dipermudahkan urusan sis..

Kdang2 pembawaan ibu mengandung tapi klau boleh jgn terlalu fikir n ikut kata hati. Jaga kesihatan dan happy2 selalu.

Sis jngn mcm tu jaga diri jaga baby jngn lupa mkn jngn terlalu fikir benda yg memudarat kn kandugan sis sian baby

VIP Member

Jgn d ikutkn sgt...try jd positif...n brsmgt ..in shaa Allah akn ok..if.mommies hppy..bby inside also happy...

Câu hỏi liên quan