17 Các câu trả lời

I learn from my mistake which intro my baby screen time masa umur 6 bulan, sebab senang nak bagi makan. Benda ni berlarutan sampai umur dia 2 tahun which saya perasan anak takde eye contact, panggil nama tak respon, dan kurang fokus. Babbling langsung takde. Mase tu saya macam tersedar something wrong dgn anak sy. Lps jumpa doc. Doc bagitau anak saya autism dan kena apply kad oku masa anak saya 4 tahun.

Hi puan, nak tanya kalau apply kad oku tu untuk sementara ka mcm mana?

kalau Sy, ajak dia ke dapur sekali. Sy buh anak Sy atas bouncer/stroller. sambil2 tu kita sembang la kita tgh buat apa, pegang apa. kadang2 tertangguh jugak masak tapi Sy sebolehnya elakkan screen time bawah setahun. setakat ni alhamdulillah mmg tak bagi. tv pun tak bukak. part mainan tu kena main sama2 dgn dia. biasalah budak, nk kena ada orang entertain dia. btw anak Sy pun 5 bulan

plus Sy masak bila suami dah balik kerja.

kita jaga kita control sendiri sis memula saya pun macam tu , yg penat kita juga last2 saya bagi je tgk tu pun bukan anak nak sgt last2 ajak kita main , tv cartoon tu sahaja limit bby saya no gadget , saya bawa ke dapur letak dkt kerusi , takpun saya pakai baby carrier bawa je masak , takpe sis semua mak2 nak terbaik tapi jgn sampai rasa terbeban .

Anak sy screen time start umo 6 Bulan tv. pastu hp setahun lebih tp sy control sehari 2jam je Anak dah 2 tahun byk mulut kena rajin sembang dgn dia. rajin tunjuk benda2. Kat rumah sy tampal poster buah sayur bagi anak kenal dgn buah sebenar lama2 dia Akan pndai sebut walaupun pelat🤣 ajar doa Makan. jwb Salam gitu la

stiap ank ni lain2..Bg sy xslh nk bg tgok tv tp had kan..siap je kje tutup tv and main dgn dia. sbb ank sy pn bkn jnis nk duduk dlm bouncer /stroller bila sy nk masak.. nk dukung je. nak senang sy bg dia minum susu kenyang2 n tidur kn dia dlu bru sy start mngemas/masak.

kalau saya..nak bg screen time xda masalah...tp biar sejam dua cmtu..anak sy yg 1st..sy just bagi tgk anak ms rachel...kdg2 sy pun ikut serta sekali menyanyi dn menari ngn anak..

anak2 sye mmg sye bg tgk tv time sye masak. lps masak sye main dgn dorg. alhamdulillah so far ok je, yg sulung tu cakap xbenti umut dh 2y+. si adik bru 4m+

Câu hỏi liên quan