22 Các câu trả lời

Sy share pengalaman sy yg buat check up kat kk n swasta. Swasta sy pegi tiap2 bulan (stakat ni dh 7 kali sy pegi swasta), kk pn sy pegi ikut jadual x pernah miss. Sy mmg plan nk bersalin private so dr awal kandungan sy pegi check up kat swasta. Check up swasta lebih kpd keadaan bayi kita. Details scan dia & yg paling penting nasihat terus drpd pakar o&g. Sekali pegi sy mesti kena rm150+. Check up kk lebih kpd kesihatan ibu tu sndr (of course skali utk anak dlm kandungan jgk). Contohnya hb ibu, bp ibu, nasihat2 nurse psl penyusuan/penjagaan baby & nasihat2 lain. Yg best ubat & check up free 😊 Scan di kk x sebaik di swasta. Doc yg bg nasihat pn hny general medical doc yg bertugas di kk, bukan pakar o&g. Tp nasihat yg doc kk bg, nasihat yg berguna la. Knp sy x tggal check up kk pdahal nk bersalin private?sbbnya benda free buat je la kn. lgpn pakar o&g private hosp sy nk bersalin akan rujuk buku pink kk. Dia x rujuk buku pink swasta, tp buku pink kk yg dia rujuk. Sbb dlm tu serba lengkap info. Bila pakar o&g check sy, dia pn tulis dlm buku pink kk + buku pink swasta. So doc di kk boleh tgk apa doc pakar swasta tulis dlm buku pink kk & sebaliknya la. Klau bleh check up kk buat, bnyk kebaikkan check up kk. Sy skrg 34W pd tarikh 28/4/2020💛 Semoga membantu😊

Ok je tp yg penting kk jgn tggal ya. Swasta tu tgk pd keperluan, x perlu tiap2 bulan pn xpe. Sy smpai 7 kali tu psl dr awal baby umur 8w, sy kena kencing kotor 2 kali. So bnyk kali jmpa doc jgk la

VIP Member

Ok je dua2.. cuma kalau private hospital, Setiap kali check up diorang scan , dpt la tgk baby Setiap kali check up 😇 tp kalau bg saya yg kurang suka tunggu lama, nak cepat, selalu bz, nak pilih waktu, doktor dan sebagainya, sbb tu ke private hospital. So kalau ada duit lebih, boleh je.. cuma check up diorang xlah se details mcm Di KK, tapi masih lg mengikut garis panduan KKM. Seingat saya, sekali je amek darah. Bila scan baby & ibu xde masalah,xde risiko, diorang ok je.. Tapi kalau nk jimat , blh je check Di KK , nurse2 kt sana lg berpengalaman, cuma diorang betul2 follow garis panduan, dan kena la Sabar menunggu.. 💜💜

Kk rmai org n ms ofis hour,isnin-, jumaat,stiap kali p kk kna check air kencing dan hb,brt dll,ramai org dan biasanya yg check tu nurse,hnya dpt jumpa doktor klu bermslh dan ms 3rd trimester tapi semuanya free.klu swasta ni sdri yg tentukan bila ms lapang br dtg dan tdklah kna check kencing dan hb, biasanya doktor yg tnya ibu, apamcm keadaan dan scan monitor keadaan bb,byrn pun tdk lari dr 100++

Dr segi harga kk adalah free dr buka buku,scan & advices. Swasta pula berbayar setiap kali monthly check up dlm rm80-160 depends on swasta. Cuma di kk kena sabar menunggu giliran what ever pd saya, better d kk sbb saya pun check up d kk dekat je dgn kediaman boleh g sendiri. Tambah lg time skrg ni pkp, kewangan kena rancang bagus2. Apa2 pun terserah pd individu utk ke kk @ swasta

Masing2 ada kelebihannya depends on individu. Tp saya dah rasa kedua2nya sekali private and goverment. Tp kalau bersalin di KK saya rasa semuanya detail dari segi check up monthly smpailah bersalin. Service plak hospital goverment sekrg terbaik, nurse dan doktor2 smuanya ramah dan berpengalaman.

Semua ank 6 org akk swasta ..tp yg ni akk cek di KK..kk lebih teliti cr ceknya..kena byk bersabar jer sbb lama menunggu..swasta setiap kali cekup pasti scan..kk ..selama akk preggy dh 27w ni br 2kali scan..klu kita betul2 ada masalah br dia akn scan kerap ckit..terpulang lah nk yg mana😄

Sy every month pegi dua2.. Bila check kk kdg2 xde scan jd saja pegi private nk tau perkembangan baby. Kalau sy nk beranak gov, sy akn pegi kk senang nnt ape2. Tp terpulang kat sis.

Kk lebih detail.. Sy dlu cek up dua2 sy pergi.. G kk cek and ambik ubat g swasta untuk scan baby je pastu ckp ubt dah ade.. Jimat duit sikit.. Hehe tp no 3 ni semua kat kk sbb pkp..

Yg penting checkup dkt kk tu. Xde beza pun cbe dkt swasta setiap checkup kena bayar. Kalo nak beranak dekat swasta pun dia akan mntk rekod kte checkup dkt kk jugak..

Gov waktu menunggu jela kena sabar sket. Tp sy lg suka gov. Rasa sampai mcm bole bestfren dgn kak misi tu hihi. Selesa nk cerita apa2 sbb dorg dah biasa hadap patient.

betul2 siap boleh bergosip lagi.. da mcm kawan sendiri da

Câu hỏi liên quan