18 Các câu trả lời

Samalh mcm saya dari zaman sekolah berat 35 jew.lepas tu masa first buka buku pink berat 39 jew..tapi sekarang 20 minggu berat saya dah 44..saya selalu minum susu dutch lady full cream dgn yg coklat..allhamdullilah berat saya naik slow2..

Sy sbelum pregnant pn berat x pernah lebih 40kg . 1st trimester drop dr 39kg ke 37kg . Lepas dh hilang morning sickness smua, dah lebih 40kg dah . Sekarang dh dekat 50kg, 38w . Hahaha . Dont worry sis .. Too early to worry .. Its normal .. Huhu

Drop sebab selera makan ni xbaik lg huhu harap boleh la gain weight nanyi takut bby kurang zat thank you 💪♥️

sy masa buka buku 37kg..skrg 35 weeks naik ke 46kg..jgn anggap berat kita tu problem.fikir positif je.makin besar kandungan,berat akan naik nnti.jaga pemakanan ye sis.

Its such a relief to read this 😭 thank you insyaAllah hopefully selera makan sy cepat pulih and x underweight lg

Saya pun sama underweight... masa 8weeks 38kg... skrg 12weeks Alhamdulillah dah naik 39.5kg... Awak boleh cuba minum susu juga mudahan boleh naik slow2 :)

Saya dah 13 week dah , next check up on monday hopefully its getting better lg2 bulan puasa 🥰 thank you for your suggestion

Same with me sis,xp nurse ckp bukan apa,mungkin sbb xdak selera mkn but i ambik susu anmum kurang gula,alhamdulillah dah gain weight sikit🥰

♥️

sy pun berat turun masa 1st trimester walaupun tak ada morning sickness. masuk je 2nd trimester start naik sikit2 sbb baby getting bigger 😂

Sama la sy mse bujang dgn first bukak buku pink 37-38kg je...skng dh pregnant 36w sy xmnum susu pon just mkn je berat skng dh 52kg😅...

Sukanya baca bila all mommy ckp boleh gain weight 🥰 hopefully sya pun nnt mcm tu thank you ♥️

VIP Member

Saya memang dari form 1 pun 37 je haha sampai buka buku pun still 37kg(umur 24). Sekarang dah 33weeks berat dah 48kg. Naik sikit2 slowly

Amiin.. 🤲🏻😝

Sye mse bukak bku pink dlu pn berat 36 je..then naik slow2..las berat sbelum besalin 53..skrg ank dh 4bln berat 41..

Try minum air susu full krim sis.. 1 hari 1 kotak besar.. Minum tu pagi skli, ptg skli, mlm sekali

Ye.. Nurse bg tips

Câu hỏi liên quan