4 Các câu trả lời

Sy takde pengalaman jalan jauh dlm pantang sbb dua2 pantang rumah sendiri. Tapi sis, sebelum awk mulakan perjalanan, pastikan semua cukup, awk makan cukup, tidur cukup, cukup air semua. Pakai pad baru siap2 and kencing siap2. Sebab kalau awk berjahit, lagi perlu keadaan yg selesa. Pastikan kenderaan cukup luas untuk awk bergerak and susukan bayi, and ada tempat untuk bayi awk letak bila awk nak stretching. Suruh driver yg bawa, drive dgn berhati2 ya sis. Bawa bekal makanan dan minuman yg cukup ya. Sy doakan urusan awk dipermudahkan

Depends pada keadaan sis. Tp boleh berhenti kalau penat. Tp jgn berjalan byk sgt lah takat nak ke toilet or renggang kan badan je.

Boleh sis..tp tgk keadaan sis mcm mna masa tu.. if sis ada bleeding masa bersalin tu mungkin dlm 2minggu mcm tu bru blk kg.. Saya 3 anak seminggu bersalin balik kg dari kl ke perak alhamdulillah xde apa2 cuma kena buat persediaan dlm kereta sis kena selesa.. Bantal dibelakang dan bawah supaya sis tak rasa kejung dlm kereta.. Pastikan jgn terlalu lama di posisi yg sama.. Gerak2 sikit n renggang2 kan bdn.. Ini yg saya buat utk 3 ank.. n sekarang saya tgu masa utk ank ke 4 pulak.

terima kasih sis kongsi pendapat. semoga urusan sis utk ank ke4 dipermudahkan.

nak pantang sendiri boleh sis tak ada masalah. lepas seminggu balik kampung tu, boleh nak cuba. tapi ambil precaution, bantal kusyen kena cukup, at least berhenti sekali untuk salin pad, stretching2 ke etc. adik ipar saya pun mcm ni bersalin anak 1st dulu. lepas seminggu baru balik kampung KL-kedah. dalam 4 jam kut perjalanan.

terima kasih sis bg pendapat. InsyaAllah nnti sya cuba.

Hye sis Bahaya sis sebab baru seminggu Perjalanan jauh bahaya sebab duduk lama dalam posisi sama Takut bleeding Bahaya sangat After 1 months mungkin okay…

terima kasih sis bg pendapat. Kiranya sya kna berpantang dkt rmh sendiri sebulan baru boleh blik kmpung. sbb dkt rmh sendiri sya dgn husband ja.