6 Các câu trả lời

anak saya pun mcm tu baru² ni. hampir 2 minggu demam on off,batuk selesema. anak sy hampir kena sawan,kuku dan bibir membiru sebab suhu dlm badan panas sgt. saya pergi klinik swasta sekali,dan banyak kali ke hospital dan kecemasan. tp doc tak tahan dlm ward. tp bila suhu anak saya tinggi sampai menggigil,saya mandikan dgn air suam walaupun tengah malam. Alhamdulillah lepas tu dah sembuh. jangan takut mandikan anak bila demam. tak kisah berapa kali sehari mandi. jangan lupa cek tonsil,takut ada jangkitan.

TapFluencer

Mandikan dengan air suam or panas. Kalau siang doc suggest jangan mandi awal pagi. Tengahhari sedikit. Kalau bilik air ada water heater biarkan shower tu buka dulu bagi wap air naik baru mandikan anak. Lepas mandi sembur dengan sterimar dan sedut guna nasal aspirator. Kalau demam tengok anak tak aktif sebaiknya bawa pergi hosp ye mommy.

Kalau anak demam kerap kan mandi lemon . Kalau flu pulak sis cuba nasal spray . Bg clear kan hingus dia . N utk batuk setiap kali lepas mandi buat cupping . Nnt kahak dkt paru2 akan mudah loose. Jd bila kahak kurang anak akan cpt sembuh . Kahak tu punca anak2 mudah sakit . Sis cuba dulu mcm sy ckp tu . Insyaallah anak akan cpt sihat .

Saya bagi spray minyak pati habbatus sauda je. takde dos. asal batuk je spray. sedutlah apa lendir semua, mandikan air hangat lemon ke apa. essential oil apa... tp pati habbatus sauda mmg sentiasa spray.

mandikan ank dgn air suam

Umur berapa?

Câu hỏi liên quan