5 Các câu trả lời

Normal sebab anak saya pun ruam dkt leher dulu and dia kuat berpeluh. Bila saya perasan dah ada ruam tu, saya memang jarang bedung time siang. Kalau bedung pun saya akn pastikan tempat kita duduk tu sejuk, tak panas. Time menyusu saya buka bedung sebab dia kuat peluh😅😅 malam tidur aircond so saya bedung dia tpi dlm 3-4 jam je tak lama. Skrg ni anak takde dah ruam dkt leher sebab saya pakaikan bedak bzu bzu tu dkt kawasan ada peluh, and baju seluar pun lengan pendek kalau dkt rumah nak bagi dia selesa lagi² cuaca panas skrg

normal. anak sya dlm pantang pun kene teruk kt muka dgn leher. pastu cousin suggest kan lotion baby utk ruam mmg cpt hilang. beli kt farmasi nama dermoplex calamine lotion. kotak warna pink putih. lotion ni pakai nipis2 je jgn tebal. then lotion ni akan buat kulit jadi kering. tapi jangan risau bila dh okay kerapkan pakai lotion baby yg biasa tu. nanti kulit jdi asal semula

itu maybe ruam sbb cuaca pans sekarang ne ,mcm ank sya ada je ruam merah2 sya guna cream sudocrem sesuai kt ank sya,kalau bedung pastikan persekitaran tu berangin n sejuk2 sesuai utk suhu baby sbb suhu baby dgn org dewasa tk sama

normal..bby pun perlu pengudraan. kulit dorg sensitif. xde kena mengena jangkit dgn ibu. skrg kn cuaca xtentu..klu panas cari la kipas utk sejukkan diri

pastikan la merah tu ruam panas ke merah benda yg blh berjangkit.. if ruam panas je tak jangkit la. puan & husband ada allergy apa2 tak?