6 Các câu trả lời

Yg mertua sy. Anak saya dah 2 bulan lebih dipakaikan barut lg. haritu p kk nurse tegur kata tk perlu pakai. Nurse bg cth "mcm kita laa bila pakai bengkung nk mkn atau minum mesti sesak bahagian perut. Mcm tu jgk laa depa". Sy bgtau kt mak mertua saya ayat yg keluar dari mulut dia "org dulu tkpa pun" then bila dia siapkan anak saya dia still pakaikan barut.

same LA mil sy pon suroh pakai kan barut n sarung tgn lg sedangkan mak sy Kate da tkya pkai . then mil sy ckp bia bby tk msok angin sbb Dy kecik lg . barut pon da tk muat mcm mne nk pkai kan ?? 😪

kena tegas laa sikit bab anak ni.. jangan biar orang lain control even mil.. cuba setiap hari share video/post yang berkaitan dengan baby sakit/mati sebab diberi air masak.. lama² mungkin diorang akan faham.. cakap je zaman dulu dengan sekarang dah lain..

susah laa kalau macam tu.. atau paling worst case scenario.. sementara anak belum cukup 6 bulan, jangan bawa datang ke rumah mentua lagi.. cuba elakkan dari jumpa dulu sebab kita risau n sayangkan anak kan.. kalau tak, terpaksa redha je laa dengan nasib anak 😅

anak kita , kita yg susah beranak kan dia . kita tegas je . org nak main anak kita main , jgn nk pandai2 bg mkn bg minum sbb kita bole bg . saya menyampah betul org tua jenis mandai2 ni ..

sy pun meyampah owg mcm 2..nti bile kite tegur dia ckp lah..mak dulu ank 10 elok je bg air msk..mslh ny 2 ank ko..ni ank aq..

Sama ler , baby 3 bulan p bg rasa kek krim yg birthday tu..kata bg rasa kecian baby terliur 😭😭 nak nangis rasa tgok…tp mak mertua gane tu

spesies cm mk mertua ak.. bila igt blik ayt dia bt skit hti jer.. baby bru brp hri dh suh bg air masak tp sy bt tk thu je.. mlas nk lyn

sama mcm saya sis,bby 2bln jgk... menangis saya tgk bile mertua bg air msak.. 😭