44 Các câu trả lời

saya pon sama mcm sis..mule2 mcm xle terima.sbb terlalu awal.anak baru nk masuk 1 tahun.pregnant lagi.😅.sy siap tapai,nenas,,xgugur,pikir positif,anak ni Allah yg rezekikan..kalau kite tolak mcm mana sekali pon.kalau Allah nak bagi, makan la ape skli pon,tetap kuat kandungan tu.jadi redha tu adalah terbaik.Allah sebaik2 perancang.ade sebab kenapa bagi cpt atau lambat anak tu pada kite.🙂

doa yg baik2 semoga dipermudahkan segala urusan sepanjang mengandung

Tahniah sis. Allah bagi sebab dia tahu kemampuan awak dan suami. Sepupu² dengan kawan² saya ramai jugak dapat anak beza setahun, bila dah besar nampak macam kembar je 😃. saya doakan sis diberi kekuatan, kesabaran dan kemudahan untuk lalui semuanya. InshaAllah anak sulung takkan rasa terabai, boleh kongsi mainan sama dengan adiknya nanti bila jarak umur dekat².

Skrg sy tgh pregnant anak kedua sis... Baby first x smpai setahun pon dh pregnant lgi... Tp bila alahan sakit2 bdn semua suami yg kne tlg lh urut2 kan bdn semua... Alhamdulillah suami pon memahami bila sy buat kje slow skit skrg sgt2 menjaga mkn manis skit x blh... Klo teringin sgt mkn manis sy mkn sorok tkt kne marah dgn suami nnty😅😅😅

klo merancang tp lekat gk tu rezeki namanya sis, klo tgok mmg terlalu awal, klo blh nk tggu 2thun baru pregnant lg.. tu la, Allah punya perancangan kan..mtak tlg suami sama² uruskan ank² semua akn jadi mudah.. sy pregnant 5bln ank no2 sy boy baru umur 1thn 5bln sis.. ank sulung sy dh 10thun, Alhamdulillah kakak n suami mmbantu

Alhamdulillah rezeki sis. Terima dengan gembira je. saya Pon same macam sis, lekat time tengah menyusu badan lagi kakak die setahun 6 bulan. sekarang dah bersalin dah adik die 12 Hari. kakak Pon dah 2tahun 3bulan. doa banyak2 moga Allah permudahkan nak uruskan 2 anak kecil. so far, sekarang kakaknyer sangat senang nak handle🥰

Tahniah puan kerana mengandung lagi. Jangan risau, rezeki yang diberi biasanya adalah ganjaran kerana puan dan pasangan telah berjaya menjaga dan membesarkan anak pertama. Cabaran itu memang ada namun berbincang dan rancanglah tugasan2 dan tanggungjawab dengan pasangan dengan telus supaya lebih mudah keluarga puan dijaga.

alhmdulillah..rezeki dr Allah tu sis..terima dgn hati terbuka...mcm saya jarak ank sulong dgn skrg gah mngndung 12 tahun...Alhamdulillah...Allah masih beri peluang saya mengandung kali kedua..syukur sgt...kalu ank sama2 kecik membesar lagi senang nk jaga sis ...jgn risau,Allah dh aturkan yg terbaik utk kita semua...

Alhamdulillah jaga diri baik-baik. Yakin Allah bagi atas kemampuan kita. Lepas bersalin anak ke-2 sis ambil lah perancang jika tak mahu mengandung dlm masa yg terdekat. Anak sulung saya baru 4 bulan saya buat pregnancy test nampak double line. Redho je sis, baru anak kita pun happy boleh membesar dgn baik. InshaAllah.

besar jd kwn kn sis..sbb umur x jauh.tu la teman main,tu la teman gaduh😊

nk tolong mcm mna sis😂 kalau merancang sendiri dua2 pun kena ada mindset. patutnya suami kena peka dlm hal ni.. mgkin awk je yg rancang, tp suami sebaliknya😂.. just terima ajelh bkn boleh buangkn.. enjoy the moment insyallah ada rezeki disebaliknya, think positif ❤️

Elakkan rancang sendiri. Sbb walaupun lepas kat luar, dh ada sperma suami yg masuk sebelum suami klimaks. Yg subur mmg akan cepat lekat. Jadi seeloknya pilih perancang kehamilan. Sama ada cucuk depo @ implanon. Buat masa ni, lapangkan dada & terima lah baby seadanya😊

Câu hỏi liên quan