25 Các câu trả lời

VIP Member

Try pakai sudocream. Sebab anak saya pun kena nappy rash lepas dia demam dan cirit birit. Doktor kk tempat saya pun kata sudocream bagus. Sebab ada kandungan paraffin. Sebab kalau kk pun, kk akan bagi soft paraffin utk ruam lampin

maybe kulit sensitif kot..kena bilas dgn air setiap kali cuci, lps keringkan biarla baby xpakai pampers sekejap..bg kulit tu bernafas..gudluck sis..baby sy pun mcm tu, pakai mamy poko dgn drapolene sampai skrg..ok dh dia..

pastikan lap kering (dab-dab) kan shj selepas cibuk tu, tak perlu guna sabun bila cibuk tu. Anak saya guna nappy cream dari Anakku, rm9 shj. Alhamdulillah sesuai dgn anak saya, since nb lg

anak saya beli cream dekat farmasi je, takde tulis brand pun tapi dia dalam bekas macam orang besar punya cream.. sangat bagus sapu sekali je few hours lepastu memang hilang terus ruam

saya pakai vaseline je .. alhamdulillah . ank saya sesuai pakai tu dlm 2hari hilang trus ruam ngn merah2 . pernh beli bepanthen ngn jenama apa ntah makin truk plak .

murah lagitu 🥰😆

Sy guna minyak baby Tropika Rose beli shopee je.. Alhamdulillah cpt baik.. Tgk dh start merah tu sy letak, lpas 4jam tukar pampers, dh hilang merah tu..

krim pewangi untuk gatal²dn merah²....ckp dkt farmasi...nk krim ruam²gatal²dkat kulit baby...dlm pot ....tpi krim tu wangi tau...rm5 dkt ampang kl.

VIP Member

Saya guna Herbal Blend Shaklee. Organic and Free Paraben. Nak dapatkan boleh pm saya.

sama la...tp sy jmpa doktor dy bg ubat sapu ...sekali je letak da ok...

Baby sy sesuai pakai ni. Memang cepat baik ruam atau merah2 sebab pampers

btl..pkai bepanthen ni shri ja kulit baby dah x merah