75 Các câu trả lời

Saya ms ank first setahun 1/2. Skg ank dh masuk 2tahun tgu ms nk bersalin. Be ready mental n fizikal. Saya kena alahan kuat, xle continue bf n breast jd sensitif sakit sgt. Klu bf, stdby stock. Kakaknya dh boleh mkn solid jd teruskan. Kalsium dari susu boleh ganti yogurt, cheese, susu segar, susu kambing tepung 100% pure(takde gula tambahan), fernleaft fullcream shj (takde gula tambahan mcm susu ibu). Sumber kalsium tak semestinya susu je smpai berbotol2 sehari. Saya kalau tgk ank2 mcmni sedih rasa. Susu fm yg 123 tu mmg ada gula tambahan xelok utk ank yg mmbesar. Klu ada mslh nk continue bf, explain elok2 kat dia, adk nk jd kakak dh. Kakak suka bby syg bby kan. Ni bby punya, bagus kakak...alhamdulillah ank ok je. Utk diri pula ambil acid folic & b complex utk naikkan selera (sbb alahan teruk) Mkn buahan bila xlalu mkn. Atau minuman cereal Jgn bg perut kosong.

Tq sis. Sy bukan ape risaukan kesihatan sy jek. Si abg baru nak pandai semua bende, takot sy tak larat layan dia😔 mungkin mkn vitamin sy bole kuat sikit

Sy....ank sy baru 1 thn 10 hari dan sy skrg preggy 32weeks..mula2 rasa stress masa dpt tau tu..tp lama2 sy jd cool dan redha ketentuan Allah..dan ank yg sy kandung skrg adalah bayi lelaki.dimana penantian yg kami tunggu selama ini...doakan ank ini sht walafiat dan sy dipermudahkan urusan..begitu juga sis ya..

Pernah ..ank sulung n no 2..si kakak umur 1taun 5bulan dpt adeknya..tp kan automatik si kakak drp xnk duk dlm carseat jd senyap behave pelik je lps dpt adek..kemain ibu dia duk risau ank rpt. Mmg pressure sikit tp mmg kita auto boleh handle walau sorg2..Allah sebaik2 perancang kan😘

Sy pernah alami & tgh alami skrg😊ank pertama dl sthn sebulan adik die lahir..dan skrg ank no 4 umur sthn 3 bln..bln dpn adik die lhr..rezeki ank semua hero..Alhamdulillah ttp bsyukur walaupn x dkurniakn ank pmpuan..yg ptg bby sht😘👶

Ada biras sy..anak first baru 9 bln..Skrg dia Tgh pregnant lebih kurang 2 bln dah.. Adodoiii.. 2,2 tak bkeje pulak tu.. kami tgk deorg pening 😂😂 anak first hari tu pon kakak n abg2 yg tlg belikan susu, pampers..

Sama...anak no2 1tahun2bulan...baru check upt positif...siap2 tadah telinga kne marah dgn misi klinik desa..lepas bsalin aritu saya kne warning dgn misi...tapi fikir positif je...rezeki allah nak bagi awal..

Saya dulu lgi awal lpas bersalin kt twin 3 bln sya prganant, twin 1taun 1 minggu dh ada adik 🤣 Tpi Alhamdulillah sng jga mmbesar skali, skrng twin 9thn (girl), adik 8thn (boy) & hamil 15w (jrk 8thn) 😊

VIP Member

Kak ipar sy, masa ank dia yg sulung br 6 or 7 bln mcm tulah mengandung ank no 2 tp xde rezeki keguguran . Tp lpas brpa bulan lpas kguguran tu , kak ipar mengandung lg dpt si kembar(girl)

Saya ank pertama setahun 2 bln. Dah dapat adek 5bln dlm kandungan.. Nurse bising mula2.. Tp mls nak hirau... Da rezeki.. Lma tgu 7 tahun tuu... Xkan nak suh saya pregnant ke2 nie umur 40..

Saya anak sulung 6bulan (2017) dpt anak ke2 bulan 9lahir(2018)jarak 1tahun 3bulan ..sekarang mngndung anak ke3(2020) 😂😂! Rezeki .. harap2 dapat bby boy pulaq .. da 2girl ..

Câu hỏi liên quan